Slovenija z znova 100-odstotnim Stojnićem korak od SP

7. 1. 2017
Slovenska mladinska reprezentanca je v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo, ki ga bo med 17. in 30. julijem gostila Alžirija, suvereno opravila tudi z drugo prepreko. Tekmece s Kosova je odpravila s 34:25. Znova se je izkazal tudi član Gorenja Velenja Darko Stojnić, ki na kvalifikacijskih bojih ostaja pri stoodstotnem izkoristku. Tokrat je k uspehu dodal tri gole.

Kosovo je držalo pobudo vse do začetka 19. minute obračuna, ko je povedlo z 8:7, nato pa so izbranci Saše Prapotnika vzeli stvari v svoje roke. S petimi zaporednimi goli so se v naslednjih štirih minutah in pol dokopali do vodstva z 12:8, ki ga vse do konca tekme niso več izpustili iz rok.

Odločilna tekma za napredovanje Slovence čaka v nedeljo, ob 18. uri, ko se bodo v Hlohovcu pomerili z domačo izbrano vrsto Slovaške. Tekmo boste vsi ljubitelji rokometa lahko spremljali preko spletnega prenosa (povezava se nahaja TUKAJ). Na mondial bo napredovala le zmagovalka skupine.