Mladinci z zmago začeli kvalifikacije za SP v Alžiriji

6. 1. 2017
V Hlohovcu na Slovaškem so se v petek za slovensko mladinsko reprezentanco začele kvalifikacije za nastop na svetovnem prvenstvu, ki ga bo med 17. in 30. julijem gostila Alžirija. Izbranci Saše Prapornika so nastope začeli z odliko, saj so v 1. kolu z 32:25 odpravili Ukrajino. Član Gorenja Velenja Darko Stojnić je k uspehu prispeval dva zadetka iz prav toliko strelov.

Ukrajinci so podjetneje začeli tekmo in po 20 minutah vodili za tri gole (9:6). Slovenci so se nato zbrali in sredi prve minute drugega polčasa povedli s 14:10, tudi v nadaljevanju pa kazali dobro igro. Po 25:16 in 26:17 so se tudi v zadnjih 10 minut podali z devetimi goli naskoka (27:18), kar je zadostovalo za miren zaključek uvodnega obračuna skupine 4.

Slovenijo na Slovaškem čakata še dva preizkusa - v soboto (16.00) s Kosovom, dan kasneje (18.00) pa še z gostitelji Slovaki. Obe tekmi boste ljubitelji rokometa lahko spremljali preko spletnega prenosa. Na mondial bo napredovala le zmagovalka skupine.