OSICE: Mladinci in kadeti nadaljujejo niz neporaženosti

4. 12. 2016
Mladinci in kadeti RK Gorenje Velenje nadaljujejo niz neporaženosti. Prvi so v nedeljo na dvoboju trenutno najboljših ekip vzhodne skupine s 43:22 odpravili Hrastničane, slednji pa so dan poprej do 11. zmage prišli proti Slovenj Gradcu 2011. Sosedom iz Koroške sta medtem morali premoč v soboto priznati obe ekipi starejših dečkov, medtem ko so mlajši dečki A na domačem igrišču odpravili Veliko Nedeljo. To je bila njihova druga zmaga v tem tednu, s katero so se povzpeli na vrh lestvice vzhodne skupine.

MLADINCI, 2. DRL, SKUPINA VZHOD, 12. KOLO:

Nedelja, 4. decembra:
RK GORENJE VELENJE : RK DOL TKI HRASTNIK 43:22 (24:9)
Gorenje Velenje: Jukić, Grudnik (5 obramb), Vujović (10 obramb), Drobež 6 (1), Grobelnik 9 (3), Haseljić 1, Jagodić 8, Mazej 6, Pajt 4, Podpečan 1, Starc, Svečko 1, Špiljak 1, Tajnik D. 4, Tajnik J. 1, Tratnik 2.

ZAPISNIK TEKME

Mladinci Gorenja Velenja so se zavedali pomena tekme in jo zato začeli zelo odločno. Proti Hrastničanom je osice krasil ekipni duh v vseh elementih igre, kar se je na koncu poznalo tudi na rezultatu. S kakovostno igro v obrambi so Velenjčani prihajali do hitrih nasprotnih napadov, iz katerih so v prvem polčasu dosegli večino zadetkov. S podobno predstavo so nadaljevali tudi v drugem delu. Kako raznovrstna je bila igra domačih kaže tudi to, da so se vsi, ki so zaigrali v napadu, vpisali med strelce. Ose si za prikazano igro zaslužijo vse čestitke.

Četrtek, 1. decembra:

RK GORENJE VELENJE : RK MARIBOR BRANIK 20:8 (10:5)
Gorenje Velenje: Obreza, Plešnik 1, Pratnekar 1, Šeliga 1, A. Krobot, Žolgar, Kuntarič 1, Gril 2, Komar 2, Sulejmanović 1, Cafuta 6, Aristovnik 2, Drobež, Mlivić 3, T. Krobot.

Osice so na igrišču Šolskega centra Velenje prikazale lepo predstavo, zlasti v obrambi. V nekaj uvodnih minutah je bilo pri Velenjčanih še čutiti nervozo, za tem pa se je začela prevlada domače ekipe, s katero so velenjski fantje povečevali razliko do konca tekme. Na igrišče so stopili vsi rokometaši Gorenja in prikazali odlično igro, za kar si zaslužijo čestitke.

Sobota, 3. decembra:
RK GORENJE VELENJE : RK  VELIKA NEDELJA 20:11 (11:5)
Gorenje Velenje:
Miklavžina, Cafuta, Cesar 6, Mlivić, Potočnik 4, Juršič 1, Blažinčič, Stropnik, Lešnjak Notersberg, Nunić 2, Hribar, Sopotnik, Horvat 3, Antlej 1, Guček, Puklič 3.

Tekma za trenutno prvo mesto na lestvici je pripadla fantom iz Velenja. Začetek obračuna je bil kar nervozen, gostje so bili v prvih petih minutah uspešnejši in si priigrali vodstvo s 3:1. Sledile so minute popolne zbranosti in razigranosti velenjskih osic, kar je prikazal tudi rezultat. Delni niz 12:2 je dal vedeti, da je tekma odločena. To je bil prvi poraz ekipe iz Velike Nedelje, tako so osice sedaj prevzele vodstvo na lestvici, za kar si zaslužijo čestitke.

ŽE ODIGRANO, ZAOSTALA TEKMA 3. KOLA

RK GORENJE VELENJE : RK MARIBOR BRANIK 28:8 (18:3)
Gorenje Velenje: Miklavžina, Stropnik, Cafuta 3, Potočnik 4, Juršič, Blažinčič 2, Lešnjak-Notersberg 4, Nunić 3, Atistovnik, Antlej 7, Horvat, Mlivić 1, Guček 1, Puklič 3, Sopotnik.

FOTOGALERIJA

Velenjske osice so tekmo začele zelo odločno in zbrano. Ritem igre so domači fantje stopnjevali iz minute v minuto, tako da dvoma o zmagovalcu ni bilo niti za trenutek. V dresu Gorenja so priložnost za igro dobili vsi rokometaši in prikazali lepo igro, za kar si zaslužijo čestitke.

STAREJŠI DEČKI B, SKUPINA VZHOD, 12. KOLO:

RK GORENJE VELENJE : RK SLOVENJ GRADEC 2011 21:26 (10:15)
Pandol, Karijašević, Škrobot 3, Rednjak, Petrovič, Cvijetinović 1, Bandalo, Stropnik 4, Mlivić 1, Hojnik 4, Zulič 8, Miklavžina.

Ekipi starejših dečkov RK Gorenje Velenje sta tokrat gostili ekipi iz Slovenj Gradca. Sosedje Velenjčanov imajo v teh generacijah res izvrstni ekipi - fantje rojeni leta 2003 so celo aktualni državni prvaki. Tekmi sta bili trdi, mlade osice pa so ju začele preveč prestrašeno, kar so fantje iz Slovenj Gradca, tudi zavoljo več izkušenj in večje individualne kakovosti, znali kaznovati. Mladim osicam preostaja, da v prihodnosti še bolj trdo trenirajo in poskušajo na treningih ter tekmah bolj dosledno izpolnjevati navodila svojega trenerja.

1 RK SLOVENJ GRADEC 2011 7 7 0 0 196 120 76 14
2 RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 8 6 0 2 221 158 63 12
3 RK GORENJE VELENJE 7 3 0 4 186 161 25 6
4 RK DRAVA PTUJ 6 1 0 5 129 170 -41 2
5 RK VELIKA NEDELJA 6 0 0 6 57 180 -123 0

STAREJŠI DEČKI A, SKUPINA VZHOD, 12. KOLO:

RK GORENJE VELENJE : RK SLOVENJ GRADEC 2011 16:21 (9:12)
Verboten 6 obramb, Kopušar 2 obrambi,Mrkonjić  10, Radšel 2, Šmigoc 1,Koren 1, Šeliga, Hudovernik 1, Smajlović, Jovanović, Flis 1, Lah, Mrkaljević

KADETI, SKUPINA VZHOD, 12. KOLO:

RK GORENJE VELENJE : RK SLOVENJ GRADEC 2011 33:19 (17:10)
Gorenje Velenje: Vujović (11 obramb, 11/21 – 52 %) in Husejnovič (10 obramb, 10/19 – 53 %) v vratih, Aubreht, Komar 1, Starc 1, Drobež 1, Hojnik 1, Ograjenšek 1, Zupanič 2, Ring 2, Štefl 2, Tajnik 3, Bandalo – Magrič 4, Grobelnik 7 in Le. Podpečan 8.

Kadeti Gorenja so zabeležili novo zmago pred svojimi navijači in tako še vedno ostajajo neporaženi v skupini Vzhod. Nasprotnik je bila tokrat ekipa Slovenj Gradca 2011, katera se je v uvodnih minutah tekme izkazala za trd oreh. Vodstvo gostov z 2:0 je bilo posledica štirih zaporednih napak Velenjčanov in hitrega odgovora njihovih tekmecev. Osice so nato potek obračuna obrnile v svojo korist in hitro povedle z 10:6. Prvi polčas so rutinirano dobile s sedmimi zadetki razlike, kar jim je omogočalo mirno nadaljevanje, v katerem je razlika le še naraščala.

Korošci so sicer v Velenje prišli oslabljeni, saj sta manjkala dva zelo pomembna igralca - Sešel (poškodba kolena) in Čapelnik (poškodba rame). V vrstah rumenih sta manjkala Luka Podpečan, ki je na petkovem treningu utrpel poškodbo kolena ter Tit Bizjak na položaju krožnega napadalca. Domači so bili tako primorani nastopili kar s štirimi igralci na poziciji levega krila. Po 15 minutah igre je z igrišča zaradi grdega padca odšel Nino Komar, ki ga je zamenjal ga je Žiga Zupanič in takoj dosegel dva zadetka. V teh trenutkih je v vratih osic blestel Miljan Vujović, ki je ubranil dve sedemmetrovki, v prvih 30 minutah pa zbral kar 11 obramb.

V drugem polčasu je med vratnicami stal Alen Husejnovič in vpisal obrambo manj. Tekma med nasprotniki, ki se zelo dobro poznajo, je minila v izredno lepem vzdušju, za katerega so poskrbeli navijači obeh ekip in tako polepšali rokometni dan v Rdeči dvorani. Pri gostih se je strelsko najbolj izkazal Andej Yankovskyy (5 golov iz igre), pri domačih pa Leon Podpečan (8 zadetkov; 6 iz igre in 2 iz sedemmetrovke).