OSICE: Najmlajši rokometaši Gorenja Velenja dosegli prvo zmago

20. 11. 2016
Za mlajšimi selekcijami RK Gorenje Velenje je zanimiv konec tedna. V soboto so prvič na igrišče stopile najmlajše osice, zbrane v ekipi mlajših dečkov C in na turnirju v Slovenj Gradcu zabeležile prvo zmago na svoji športni poti. Kadeti in obe zasedbi mlajših dečkov so ugnale vrstnike iz Ptuja, starejši dečki A pa so se z novo zmago vrnili iz avstrijskega Gradca.

MLAJŠI DEČKI C, SKUPINA 6, 1. TURNIR (Slovenj Gradec):

Sobota, 19. novembra:
RK SLOVENJ GRADEC 2011 : RK GORENJE VELENJE - poraz
RK GORENJE VELENJE : RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO - zmaga

Gorenje Velenje: Žan Pajk, Vanja Dragič, Jan Guček, Luka Kopušar, Timotej Fujs, Tjaž Zadrav, Tim Rednjak, Tim Praprotnik, Aljaž Atelšek, Maj Sebanc, Omar Ajšič, Lovro Pečečnik, Anže Kalan, Alan Galjaševič Avdič, Luc Plešnik.

Najmlajši rokometaši RK Gorenja Velenja so dočakali svoji prvi tekmi na svoji športni poti. Uvodni turnir nove sezone je potekal v Slovenj Gradcu, kjer je poleg domačinov osicam družbo delalo še moštvo Celja Pivovarne Laško. Med mlajšimi dečki C v ospredju nikakor ni rezultat, pač je primarno to, da se mladi nadobudneži spoznavajo s to čudovito igro ter uživajo s svojimi vrstniki na igrišču. Velenjčani so sicer na Koroškem dosegli zmago in poraz, za kar si zaslužijo vse čestitke. Na obračunu s Slovenjegradčani, na katerem so tekmecem morali priznati premoč, je bilo še prisotne nekaj nervoze zaradi prve prave tekme, vse to pa je bilo že pozabljeno na tekmi s Celjani. Osice so obračun začele z veliko željo ter prikazale obilico borbenosti, ki je bila na koncu poplačana s prvim uspehom. Ta je bil posledica zbrane igre in uspešno izkoriščenih strelov na gol. V Slovenj Gradcu so izbrance Jake Hrasta in njegovega pomočnika Gašperja Aubrehta glasno vzpodbujali tudi številni starši in ostali prijatelji, ki si za športno navijanje zaslužijo veliko pohvalo.

KADETI, SKUPINA VZHOD, 10. KOLO:

RK DRAVA PTUJ : RK GORENJE VELENJE 17:32 (10:16)
Gorenje Velenje:
Vujović (14 obramb, 14/26 – 54%) in Husejnović (5 obramb, 5/10 – 50 %) v vratih, Bizjak, Mazaj, Brunšek, Aubreht 1, Oblak 1, Starc 1, Zupanič 1, Ograjenšek 2, Lu. Podpečan 2, Štefl 2, Bandalo-Magrič 2, Komar 5, Hojnik 6, Le. Podpečan 9.

ZAPISNIK TEKME

Kadeti Gorenja Velenja so v gosteh premagali ekipo Drave. Domači so tekmo dobro začeli in nakazali, da si želijo zmagati. Odgovor osic je bil prav tako silovit in sledil je izenačen boj, ki je trajal dobrih 10 minut. Velenjčani so na krilih razpoloženega Vujovića med vratnicama napravili delni izid 9:3 ter povedli z 12:6, kar je bila razlika tudi ob koncu prvih 30 minut. Podobno sliko so osice pokazale tudi v nadaljevanju obračuna. Z boljšo obrambo so prihajale do protinapadov in lahkih golov. Nekoliko manj zbranosti so gosti na trenutke pokazali v obrambi, saj so si prislužili kar devet dvominutnih kazni. Zmaga je v Velenje odšla popolnima zasluženo.

Nedelja, 20. novembra:
LIEBENAU : RK GORENJE VELENJE 24:31 (10:16)
Verboten (7 obramb) in Kopušar (2 obrambi) v vratih, Mrkonjić 5, Radšel 1, Šmigoc 3, Koren 2, Hudovernik 4, Šeliga 5, Zulić 4, Lah, Jovanović, Flis 2, Smajlovič 1, Mrkaljević 1, Mlivić 2, Hojnik 1.

Zapisnik tekme še ni na voljo.

Izbranci trenerja Tomaža Juršiča so tokrat gostovali v avstrijskem Gradcu, kjer so se pomerili s tamkajšnjimi vrstniki, ki tekmuje v slovenskem prvenstvu. Uvodna trema, po kateri je ekipa Liebenau povedla s 4:1 je hitro minila, saj so se mlade osice hitro zbrale in prešle v vodstvo z 10:5. Za tem so do polčasa le še povečale svojo prednost vse do +6 (16:10). V nadaljevanju tekme je trener Juršič popolnoma zamenjal postavo, tako da je bila na koncu minutaža dokaj enakomerno razdeljena med vse igralce, ki so nekajkrat navdušili s hitrimi protinapadi in dobro igro.

MLAJŠI DEČKI B, SKUPINA VZHOD 1, 3. KOLO:

RK GORENJE VELENJE : RK DRAVA PTUJ 19:13 (11:4)
Obreza, Plešnik, Pratnekar 1, Šeliga 3, Krobot A., Kuntarič, Guček, Gril 2, Sulejmanović, Cafuta 4, Aristovnik 6, Drobež 1, Mlivić 1, Podhovnik, Krobot T. 1, Slatinek

Začetek tekme je bil izenačen vse do rezultata 3:3, nato pa so velenjski fantje naredili delni niz 12:1. Tekmo je že v prvem polčasu končal domači igralec Mlivić, ki je v 13. minuti v eni izmed obrambnih situacij prejel rdeči karton. V drugem polčasu so osice, katere so stopile na igrišče, pokazale veliko nezbranosti. Gostje so se približali na šest golov razlike, vendar so domači rokometaši uspeli zadržati prednost in se tako veselili prve zmage v tem letu, za kar si zaslužijo čestitke.

MLAJŠI DEČKI A, SKUPINA VZHOD, 3. KOLO:

RK GORENJE VELENJE : RK DRAVA PTUJ 28:10 (12:4)
Gorenje Velenje: Miklavžina, Stropnik, Cesar 3, Juršič 1, Potočnik 7, Blažinčič, Lešnjak Notersberg 1, Nunič 1, Hribar 1, Horvat 4, Antlej 1, Guček 1, Puklič 7, Aristovnik 1.

Gostje s Ptuja so bolje začeli tekmo in povedli z 2:1. Osice so naredile nekaj tehničnih napak, ob tem pa jim igra v napadu nikakor ni stekla. Po minuti odmora so Velenjčani zbrali in odigrali dobro v obrambi in tako prišli do lahkih zadetkov iz protinapadov. V prvem polčasu se je poškodoval domači igralec Juršič, ki ekipi v nadaljevanju ni mogel več pomagati. Priložnost za igro so dobili vsi fantje, odigrali lepo tekmo ter se veselili nove zmage.