OSICE: Kadeti in mladinci tekmece odpravili s +20

16. 11. 2016
Suvereno nedeljsko zmago mladincev RK Gorenje Velenje na gostovanju pri Mariboru Braniku (43:23), so v torek nadgradile kadetske osice. Te so v Rdeči dvorani RD Moškanjci Gorišnica nadigrale s 37:17. Obe ekipi v tej sezoni ostajata neporaženi!
KADETI, SKUPINA VZHOD, 9. KOLO:
torek, 15. novembra:
RK GORENJE VELENJE : RD MOŠKANJCI GORIŠNICA 37:17 (19:8)

Gorenje Velenje: Vujović (12 obramb, 12/20 – 60 %) in Radivojevič (9 obramb, 9/17 – 53 %) v vratih, Bizjak 1, Starc 1, Tajnik 1, Zupanič 2, Aubreht 2, Podpečan Luka 2, Drobež 2, Hojnik 2, Grobelnik 2, Bandalo – Magrič 3, Komar 4, Mazaj 4, Podpečan Leon 5, Ograjenšek 6.

ZAPISNIK TEKME

Kadeti Gorenja so na domačem igrišču gostili moštvo iz Gorišnice in zabeležili novo visoko zmago. Začetno vodstvo 5:0 in minuta odmora gostujočega moštva je bila napoved razmerij moči na igrišču. Osice so nasprotniku v prvih 30 minutah dovolile le osem zadetkov. Razlika bi bila še višja, če bi Velenjčani še dodatno izkoristili večje število izdelanih priložnosti, toda vratar gostov je pridno zbiral obrambe in tako držal svoje soigralce nad gladino. Začetek drugega dela je bil zelo podoben začetku tekme, osice so ga namreč začele s šestimi zaporednimi zadetki, do konca tekme pa razliko le še višale. Priložnost za dokazovanje so dobili vsi igralci domače zasedbe in vsi so se vpisali tudi med strelce. Tekma je minila v korektnem in športnem vzdušju, brez poškodb na obeh straneh. Tekmo je spremljalo tudi lepo število domačih navijačev, ki so poskrbeli za pravi rokometni večer.

Nedelja, 13. novembra:
RK MARIBOR BRANIK : RK GORENJE VELENJE 23:43 (9:18)

Gorenje Velenje: Jukić (2 obrambi), Grudnik, Vujović (12 obramb), Drobež 2, Grobelnik 4 (1), Haseljić 6, Jagodić 5, Krušnik, Mazej 3, Pajt, Starc, Svečko 3 , Špiljak 7, Tajnik D. 3, Tajnik J. 2, Tratnik 5.

Po kratkem premoru so mladinci nadaljevali s tekmami državnega prvenstva. V preteklem tednu so imeli kar nekaj težav z lažjimi poškodbami, nekoliko to tudi padli iz ritma, kar se jim je poznalo na začetku tekme v Mariboru. V drugem delu prvega polčasa so nato osice izboljšale igro v obrambi in posledično prišle do protinapadov, ki so jih uspešno zaključile. S podobno igro so nadaljevale tudi v drugem polčasu, s čimer je razlika le še naraščala. Vsi igralci, razen poškodovanega Grudnika, so dobili priložnost za igro in jo tudi v večini dobro izkoristili.