OSICE: Mladinci še naprej ostajajo nedotakljivi

25. 10. 2016
Mladinci RK Gorenje Velenje so z visoko zmago zaključili nov sklop tekem klubskih mlajših selekcij. V Rdeči dvorani so tekmece iz Radeč odpravili s 30:13 in tako ostajajo edina neporažena ekipa svoje skupine v 2. DRL. Že v petek so za visoko zmago poskrbeli tudi kadeti (35:14 na gostovanju pri Pomurju), medtem ko so v soboto velenjske osice čakala tri gostovanja. Obe ekipi mlajših dečkov sta morali priznati premoč vrstnikom RK Celje Pivovarna Laško, medtem ko so se starejši dečki A iz Rač vrnili z novo zmago.
MLADINCI, 2. DRL, SKUPINA VZHOD, 4. KOLO:

Ponedeljek, 24. oktobra:
RK GORENJE VELENJE : RK RADEČE PAPIR NOVA 30:13 (20:5)

Gorenje Velenje: Jukić, Grudnik (9 obramb (1x 7 m)), Vujović (12 obramb (1 x 7m)), Drobež 2, Grobelnik 2 (2), Haseljić 3, Jagodić 2, Krušnik, Mazej 3, Pajt 7 (1), Pirmanšek 2, Starc 1 (1), Svečko 4, D. Tajnik 4, J. Tajnik, Tratnik 1.

ZAPISNIK TEKME

Mladinci Gorenja Velenja so se izredno razveselili zmage pred EHF tednom ter si tako polepšali proste dneve. Tudi proti Radečanom so obračun začeli odločno, s kvalitetno obrambo pa prihajali do hitrih protinapadov in zadetkov. Tega so z nenehno tesno obrambo proti nasprotnikom držali visok ritem igre in se že v prvem polčasu prebili do visoke prednosti. Nadaljevanje domačih je bilo nekoliko ležerno, z več napakami, a kljub vsemu jim zmaga in novi dve točki niso mogle uiti.

Sobota, 22. oktobra:
RK RAČE : RK GORENJE VELENJE 25:26 (12:14)
Gorenje Velenje:
 Verboten (9 obramb), Pandol, Mrkonjić 6, Radšel 2, Šmigoc 5, Koren 4, Hudovernik 4, Šeliga 4, Zulić, Stropnik, Kamenicki, Flis 1, Smajlovič, Mrkaljević, Lah, Hojnik.

Starejši dečki A so tokrat gostovali v Račah, pri tamkajšnjih vrstnikih. Mladi rokometaši iz Rač imajo v tej generaciji (fantje, rojeni leta 2002) izredno obetavne rokometaše, saj jih mladi Velenjčani do sobote na gostovanju še nikoli niso premagali, četudi se z njimi srečujejo že kar nekaj sezon. Tekma je bila izredno borbena, trda, težka. Mladi Velenjčani so bili skozi celoten obračun v rahli prednosti, ki pa nikoli ni narasla na več kot tri zadetke. V zaključku tekme so si izbranci trenerja Tomaža Juršiča le prigarali zmago, potem ko so v zadnjih minutah povedli s 26:22. Kljub temu se mladi igralci iz Rač niso predali. Uspelo jim je ublažiti poraz, za kaj več pa je zmanjkalo časa. Čestitke velenjskim osicam za borbo in zmago, stiskajmo pesti za njih še naprej.

MLAJŠI DEČKI A, SKUPINA VZHOD, 2. KOLO:

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO : RK GORENJE VELENJE 16:15 (8:10)

Gorenje Velenje: Sopotnik in Miklavžina v vratih, Guček, Nunič 2, Potočnik 4, Juršič 2, Blažinčič, Stropnik, Lesnjak-Notersberg, Hribar, Antlej 2, Horvat 2, Puklič 3.

Velenjski fantje so tekmo začeli zelo dobro tako v obrambi kot v napadu. V prvem polčasu so narekovali ritem igre in večino časa vodili z dvema goloma razlike. Prednost bi lahko bila še višja, če v njihovi igri ne bi bilo toliko napak. Drugih 30 minut so se za osice začele še bolje, saj so do 35. minute so vodili za tri zadetke. Sledilo je kriznih pet minut v katerih niso dosegle gola, kar so gostje izkoristili zmagali z minimalno prednostjo.

MLAJŠI DEČKI B, SKUPINA VZHOD 1, 2. KOLO:

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO : RK GORENJE VELENJE 21:12 (12:4)
Gorenje Velenje: Slatinek in Obreza v vratih, Pratnekar 3, Sulejmanović, Plešnik, Drobež, T. Krobot, Guček, Kuntarič, Gril 2, Cafuta 2, Aristovnik 2, Komar, Mlivić 2, Podhovnik, Šeliga 1.

Na svoji drugi tekmi sezone so mlajši dečki B gostovali v Celju in doživeli poraz. Začetne minute so pokazale, da so se osice ustrašile nasprotnika, saj so domači hitro povedli s prednostjo šestih zadetkov. Naše ose so bile zelo nenatančne pri zaključnih strelih in premalo agresivne v obrambi, tako da so domačini iz Celja to pridno izkoristili in se veselili zmage.

Petek, 21. oktobra:
POMURJE : RK GORENJE VELENJE 14:35 (7:17)
 Vujović (9 obramb, 9:16 – 56 %), Radivojevič (5 obramb, 5:8 – 63 %) in Burek (5 obramb, 5:9 – 56 %) v vratih, Le. Podpečan, Brunšek, Jeromel 1, Mazaj 2, Aubreht 2, Ring 2, Zupanič 2, Bandalo-Magrič 3, Starc 3, Komar 3, Ograjenšek 4, Bizjak 5 in Lu. Podpečan 8.

Osice so na gostovanju pri ekipi Pomurja vpisale novo prepričljivo zmago. Velenjčani so domačine domačine, ki so odpor nudili le v prvih 10 minutah tekme, premagali z visoko razliko 21 zadetkov. Domači so z dvema zaporednima zadetkoma Jureta Ratnika sprva povedli z 2:0, osice so pa v tem delu igre zapravile sedemmetrovko in zgrešili tri neovirane strele. V 6. minuti igre je prvi gol za velenjsko ekipo dosegel Nino Komar in nekako prebudil zaspane osice. Moštvi sta bili nato hitro poravnani (2:2) in tako je bilo vse do rezultata 5:6. Za tem je Gorenje Velenje zaigralo bolj zavzeto v obrambi in nasprotniku zelo hitro ušlo na +10 (7:17). Do konca obračuna so v velenjski zasedbi na igrišče stopili vsi igralci ter z lepo igro popolnoma nadigrali nasprotnika. V vrstah osic je strelsko najbolj učinkovit bil Luka Podpečan z 8 zadetki, pri domačih pa Kevin Vajda-Ornik z 7 doseženimi goli.