Osice: Z uspehom nastope v ligi začeli tudi mladinci

2. 10. 2016
Minuli vikend so s z nastopi v 2. ligi začeli mladinci RK Gorenje Velenje. Varovanci Klemen Luzar so na uvodni tekmi skupine Vzhod gostili zasedbo iz SLovenj Gradca. Na lokalnem derbiju so bile ose na koncu boljše z 29:23. V odlično svoje nastope nadaljujejo kadeti, ki po štirih tekmah ostajajo neporaženi, nazadnje so ugnali ormoški Jeruzalem (31:19). Zmaga proti ptujski Dravi (31:20) je romala tudi v roke starejših dečkov B, medtem ko so generacijo starejši igralci klonili proti ormoškim rokometašem s 17:22.
STAREJŠI DEČKI B:

Skupina Vzhod, 4. kolo, sobota, 1. oktobra:
RK GORENJE VELENJE : RK DRAVA PTUJ 31:20 (19:5)

RK Gorenje Velenje: Miklavžina in Pandol v vratih, Bizjak 1, Karijašević 1, Škrobot 6, Rednjak, Petrovič 1, Cvijetinović 3, Kamenicki 4, Bandalo-Magrič, Zulić 3, Kuster 1, Hojnik 6, Mlivić 2, Stropnik 3.

STATISTIKA

Starejši dečki B so na prvi domači tekmi nove sezone gostili ekipo Drave iz Ptuja in na svoji drugi tekmi vknjižili prvo zmago. Že od prve minute naprej so fantje pokazali kdo je gospodar v dvorani in s hitrimi protinapadi, ko so bili posledica dobre igre v obrambi, pridno rešetali mrežo gostov. Razlika med ekipama je narasla tudi že na 15 golov, v drugem polčasu pa so priložnost za igro dobili še ostali igralci.

STAREJŠI DEČKI A:

RK GORENJE VELENJE : RK JERUZALEM ORMOŽ 17:22 (8:11)
RK Gorenje Velenje:
Pandol in Verboten v vratih, Koren 1, Šeliga 2, Smajlović 1, Mrkaljević, Hudovernik 2, Lah, Radšel 1, Šmigoc 1, Mrkonjić 3, Jovanović, Flis 2, Hojnik, Mlivić, Zulić 4.

STATISTIKA

Tudi starejše dečke A, rojene leta 2002, je tokrat čakala tekma z vrstniki iz Ormoža, ki so se v minuli sezoni zavihteli na zaključni turnir najboljše četverice. Tekmo so mlade osice dobro začele in povedle s 4:1. Za tem so Ormožani z disciplinirano in pametno igro mlade velenjske rokometašem začeli dohitevali, si do polčasa priigrali prednost treh zadetkov (8:11), za nameček pa so domačini že v 14. minuti na položaju srednjega zunanjega igralca ostali brez Šmigoca, ki je prejel direktni rdeči karton. V drugem polčasu so Ormožani nadzirali potek tekme, ki se je končala z razliko petih zadetkov. Obračun je minil v duhu prave moške, trde igre, za kar si čestitke zaslužita obe ekipi.

KADETI:

RK GORENJE VELENJE : JERUZALEM ORMOŽ 31:19 (17:7)

RK Gorenje Velenje: Vujović 1 (9 obramb, 9/19 – 47%) in Husejnović (10 obramb, 10/19 – 53%) v vratih, Bizjak, Pongrac, Štefl, Jeromel 1, Starc 2, Zupanič 2, Aubreht 2, Podpečan Luka 2, Tajnik 3, Bandalo-Magrič 3, Podpečan Leon 3, Grobelnik 4, Drobež 4 in Komar 4.

STATISTIKA

Kadeti Gorenja po štirih tekmah državnega prvenstva za kadete v skupini Vzhod ostajajo neporaženi. Na domačem igrišču v Rdeči dvorani je nazadnje klonil Jeruzalem iz Ormoža, katerega ekipa slovi po silni borbenosti in vztrajnosti. Tekma je minila v izjemnem vzdušju, za katerega so poskrbeli domači navijači, vedno glasni in vedno za rokomet!

Osice so na tekmi 4. kola z izjemno gibljivo in čvrsto obrambo prisilile tekmece v dolge napade, ki so se večinoma zaključevali ob dvignjeni roki sodnikov. Po uvodnih 15 minutah so domačini vodili z 8:3 in sledila je prva minuta odmora na željo gostujočega trenerja. Kratek premor ni veliko pomagal igralcem Jeruzalema, in že sedem minut kasneje je sledil nov odmor pri izidu 12:5. Mladi velenjski upi tudi v preostanku prvega polčasa niso popuščali, povedli s +10 (17:7) in na premor odšli z lepo prednostjo.

Nadaljevanje je minilo v nekoliko bolj izenačenem boju. Pri domačih so na igrišče stopili vsi igralci, kar je nekoliko zmanjšalo uspešno igro, predvsem v obrambi. Ormožani so začeli zadevati iz postavljenih napadov, izkoristili so tudi tri protinapade ter tako prišli do nekoliko ugodnejšega položaja. Osicam so si tedaj prislužile nespametne dvominutne kazni, ki so nasprotnikom ponudile priliko, da zaostanek zniža na manj kot deset golov. Kljub manjšemu številu igralcev na parketu pa Velenjčani niso popuščali pri borbenosti in vztrajno lomili odpor tekmecev za končno zmago z 12 zadetki razlike.

2. DRL, skupina Vzhod, 1. kolo, nedelja, 2. oktobra:
RK GORENJE VELENJE : SLOVENJ GRADEC 2011 29:23 (13:9)D.
Jukić (2 obrambi), Grudnik, Vujović (15 obramb; 2x7 m), Banfro 2, Drobež 1, Grobelnik 9 (3), Jagodić 2, Mazej 2, Pajt 6, Pirmanšek, Podpečan, Svečko 2, Špiljak, D. Tajnik 1, J. Tajnik 2, Tratnik 2.

STATISTIKA

Prvo tekmo državnega prvenstva so mladinske osice dobro začele in že v uvodnih minutah z agresivno in odločno obrambo nakazale, da se bodo morali gostje iz Slovenj Gradca potruditi za doseganje zadetkov. Tudi v napadu so uporabljale dobre kombinacije in si s tem ustvarjale lepe priložnosti za strele na gol. Na začetku so bili velenjski mladinci sicer malce nenatančni, v nadaljevanju pa so popravili tudi ta del igre in povedli s šestimi goli razlike. V vmesnem delu tekme so naredili nekaj napak in si zaradi pomanjkanja osredotočenosti prislužili štiri izključitve. Posledično so se gostje približali na štiri zadetke zaostanka, a so rumeno-črni tudi v teh minutah ohranili hladne glave. Z nekaj lepimi potezami, tako v obrambi kot napadu, so ponovno prevzeli pobudo na igrišču in tekmo kontrolirano pripeljali do konca.