Show menu

Zadnji avgustovski vikend bodo Velenjčani preživeli na Madžarskem

26. 8. 2016

Za našo člansko ekipo je že dober mesec dni priprav, v katerih so fantje odigrali tudi osem pripravljalnih tekem. 


Po prvem odigranem dvoboju proti RK Vardar, aktualnim podprvakom lige SEHA, v Kranjski Gori, treh odigranih tekmah v domači Rdeči dvorani (RK Vardar, RD Koper 2013, RK Maribor Branik), ter štirih odigranih tekmah na turneji v Nemčiji, se naše ose zadnji vikend v avgustu, teden dni pred pomembnimi kvalifikacijami za nastop v skupinskem delu lige prvakov, odpravljajo na Madžarsko. 


Tam bodo že v petek, 26.8.2016, in soboto, 27.8.2016, odigrale dve tekmi v okviru turnirja Sotonyi Laslo Emlektorna, ki ga gosti madžarski klub Csurgói KK. Poleg velenjskih rokometašev na turnirju sodelujejo še tretjeuvrščeni klub hrvaške lige RK Varaždin 1930, slovenski RK Maribor Branik ter gostitelj turnirja Csurgói KK.Čeprav so fantje našega članskega moštva na nemški turneji zabeležili štiri poraze, pa so svojo formo iz tekme v tekmo stopnjevali in že nekaj dni po prihodu iz Nemčije v domači Rdeči dvorani prikazali borbeno in lovorik željno igro, ki jim je prinesla visoko zmago nad ekipo iz Maribora. To je dobra popotnica za vse prihajajoče dvoboje, ki naše rokometaše sedaj čakajo tako na turnirju na Madžarskem, kot kasneje na kvalifikacijah za ligo prvakov v slovaškem Prešovu.Anže Ratajec, srednji zunanji RK Gorenje Velenje, pred prihodom v Velenje je igral ravno za madžarski Csurgo: ''Smo v zaključku priprav na prvi vrhunec nove sezone, kvalifikacije za ligo prvakov. Turnir v Csurgu nam bo iz tega vidika prišel še kako prav, da poleg samih dvobojev izkusimo tudi turnirski sistem dveh tekem v dveh dneh. Sam se tega turnirja seveda zelo veselim, saj se vračam v mesto, kjer sem pred igranjem za Gorenje Velenje preživel dobro sezono in prepričan sem, da me bodo veseli tudi vsi bivši soigralci in navijači Csurga, saj smo stkali dobre vezi. Turnir bo zanimiv pričakujem pa, da se bomo za osvojitev le-tega v soboto pomerili z domačinom.''Prvi dan turnirja v Csurgu se bodo fantje pomerili z ekipo iz Varaždina, naslednji dan pa jih čaka spopad z RK Maribor Branik ali Csurgoi KK. Vse pa je odvisno od petkovega izida polfinalnih tekem. Čaka nas torej zanimiv vikend, ki bo med drugim tudi že pokazatelj končne pripravljenosti Velenjčanov na kvalifikacijski turnir za ligo prvakov.Sotonyi Laslo Emlektorna turnir

26. – 27.8. 2016, Csurgo, Madžarska

1. tekma - RK Gorenje Velenje : RK Varaždin 1930 – petek, 26.8.2016, 17.00 (Csurgó, Madžarska)

2. tekma - RK Gorenje Velenje : Csurgói KK/ RK Maribor Branik – sobota, 27.8.2016, 16.00 ali 18.00 (Csurgó, Madžarska)

 


Našim osam želimo srečno pot na Madžarsko in čim več uspehov na prihajajočih tekmah.Črno-rumeno, kot eno!

Prijavi se na e-novice

Prijavi se