Show menu

V pričakovanju največjega derbija letošnje končnice

9. 5. 2016

Iztekajo se še zadnji dnevi do prvega večnega derbija letošnje končnice med RK Gorenje Velenje in RK Celje Pivovarna Laško. V duhu prihajajoče tekme smo danes, v ponedeljek, 9.5.2016, ob 13.00 v prostorih našega glavnega sponzorja Gorenja pripravili tiskovno konferenco.


Tokratna novinarska konferenca je potekala malce drugače, saj smo nanjo povabili tudi naše nasprotnike iz Celja ter tako medijem ponudili skupno konferenco, kar se je izkazalo za dobro potezo. Na novinarski konferenci pa sta bila, poleg kapetanov, trenerjev in direktorjev, prisotna tudi predstavnika legend obeh klubov, ki se bodo v sredo, še pred glavnim derbijem, med seboj pomerili na tekmi legend.


Prva sta spregovorila oba trenerja in kot dobri gostitelji, smo najprej besedo predali trenerju Celjanov, Branku Tamšetu, ki je o stanju v ekipi in pričakovanjih povedal: ''Rad bi pohvalil to gesto klubov, da so pripravili skupno konferenco. Slovenski klubski rokomet, še posebej največja kluba, si to zasluži. Pred dnevi je slovenski nogometni večni derbi v največjem slovenskem časniku zavzel skoraj trinajst strani in upam, da bo tudi naš rokometni večni derbi v istem časopisu zavzel vsaj tri strani. To si vsi zaslužimo. Kar pa se naše tekme tiče, pa je tako kot je bilo, je in bo. Naša ekipa Celja niti ene tekme v tej sezoni ne bo odigrala v popolni postavi in s tem smo se že sprijaznili. Na bolniški so Patrianova, Dujmovič in Dobelšek. Upam, da se jim ne pridruži še kdo in da bodo vsi ostali dodali vse kar je potrebno za zmago v sredo v Rdeči dvorani.''


Beseda je bila nato predana še našemu osjemu trenerju, dr. Marku Šibili, ki poleg poškodovanih Ferlina in Božovića večjih težav v ekipi nima in pravi: ''Tudi sam si želim, da bi bil ta derbi medijsko izpostavljen, kot si to zasluži. Tudi v naši ekipi je stanje znano. Brez dveh igralcev igramo že nekaj časa (Božovič in Ferlin op.p.), nekaj težav ima tudi Ovniček, ki pa bo do tekme po vsej verjetnosti že saniran. Težave ima tudi sicer tudi Vid Levc, ki pa bo v ekipi. Ali bo igral ali ne pa bomo še videli. Vsekakor pa se sam bolj obremenjujem s tistimi, ki so zdravi in bodo lahko igrali in prepričan sem, da bodo dali vse od sebe, da bo tekma kakovostna.''


Igralca, ki bosta svoji ekipi v sredo popeljala na igrišče v vlogi kapetana sta Staš Skube in Luka Žvižej, ki je v svoji karieri odigral že ogromno večnih derbijev, ni nič kaj manj navdušen nad rokometnim spektaklom, ki je pred njim in pravi: ''Tudi na to tekmo se pripravljamo tako kot na vse ostale. Vemo, kaj ekipa Gorenja predstavlja. Sami smo si pred začetkom sezone postavili cilj in ga seveda želimo tudi doseči. Vsem je jasno, da ta tekma potencialno veliko prinaša in veliko odnaša. Mi bomo dali vse od sebe, igrali bomo do zadnjega atoma moči in razmišljamo samo o našem cilju in zmagi.''


Staš Skube, naš Dolenjec v osjem gnezdu se večnega derbija veseli: ''Za nami je že ustaljen ritem tekem in s tem tudi ritem priprav na posamezne tekme. Tudi tokrat ni drugače, saj gremo iz tekme v tekmo. Res je, da lahko ta tekma s Celjem naši ekipi prinese veliko, a po drugi strani je do konca še šest krogov končnice. V zadnjih tekmah in treningih rastemo, tako igralci sami, kot tudi ekipa kot celota. Prikazali smo že solidne predstave in upam, da nam bo ena takšnih uspela tudi v sredo in se bomo veselili zmage.''


Na tiskovni konferenci sta bila prisotna tudi direktorja obeh ekip, Gregor Planteu iz Celja in naš Matej Avanzo. Gostujoči direktor je poudaril, da zelo podpira takšno skupno sodelovanje najboljših klubov v državi in dodal: ''V sredo nas čaka rokometni spektakel. Pomerili se bosta dve najmočnejši ekipi v Sloveniji, ekipi z evropskimi ambicijami in ekipi, ki bosta v prihodnji sezoni najverjetneje nastopali v SEHA ligi. Vse to pove, da bo šlo za velik rokometni dogodek. Upam, da bodo tudi drugi udeleženci in deležniki tega spektakla pripomogli k temu, da bo vse potekalo odlično in na vrhunski ravni. Z novim vodstvom RK Gorenje Velenje smo zelo hitro našli stik, da sodelujemo in skupaj pripravimo še kakšno takšno odlično akcijo.''


Direktor RK Gorenje Velenje Matej Avanzo je tokrat spregovoril o prenovi naše dvorane, o spektaklu, ki bo tudi tokrat obarvan v črno-rumene barve in o prihajajočih spremembah v klubu. ''Skupaj s prijatelji iz RK Celje Pivovarna Laško smo bili v minulih mesecih na sestankih raznolikih tematik. Rad bi pohvalil to razumevanje, širino in dejstvo, da nam je uspelo preseči tekmovalne okvire in se vsebinsko lotiti celotne zgodbe. Hkrati pa naj igralci na igrišču pokažejo, kdo je boljši. Zelo me veseli, da je na plodna tla padla ideja o tekmi legend klubov. Konec koncev noben klub brez tradicije ni uspel postati prava blagovna znamka. In tudi zato se je potrebno klanjati akterjem, ki so le-to tudi postavili. Ta tekma je tako najmanj, kar lahko kluba naredita, da počastita svojo zgodovino in zelo me veseli, da bo toliko enkratnih imen na tekmi legend v sredo. Poleg vsega tega, bo naša domača Rdeča dvorana prvič vidna v popolnoma prenovljeni podobi. Ta projekt je sedaj končan, čez poletje pa nas čaka še prenova razsvetljave. Vsekakor pa bo že sam spektakel v sredo dal vedeti, da je dvorana povsem druga, ko je »pobarvana« v skladu s podobo našega črno-rumenega kluba,'' je povedal Avanzo.


Prav poseben dogodek pa nas čaka že pred srečanjem trenutno najboljših rokometnih ekip v državi. Poleg  zanimivega dogajanja pred in v dvorani, bo dve uri pred dvobojem namreč potekala še posebna prav posebna tekma legend obeh klubov. V ta namen sta bila na tiskovni konferenci tudi predstavnika obeh legendarnih ekip, Borut Plaskan iz osjega gnezda in Robert Šafarič iz celjskega tabora. Oba ta zgodovinski, predvsem pa prijateljski, dvoboj zelo podpirata in se ga skupaj s svojimi ekipami izjemno veselita.


Borut Plaskan je o tekmi legend povedal: ''Še enkrat bi rad poudaril, da je ideja vrhunska in za to vse pohvale. Veseli me, da lahko tudi mi veterani dodamo nekaj za promocijo slovenskega rokometa. Vsi, s katerimi sem se slišal, so bili nad idejo in povabilom navdušeni. Tukaj bo šlo bolj kot ne za druženje, kakšne vrhunske igre tokrat ne bo, to pa bomo zagotovo lahko videli na večernem derbiju. Nas pa vsekakor veseli, da bomo tudi mi nekaj dodali k temu izjemnemu spektaklu, ki mu bomo priča v sredo popoldan.''

 

Predstavnik celjskih legend Robert Šafarič pa je k temu dodal še: ''Tudi sam bi rad pozdravil to idejo, da se po nekoliko letih ponovno srečamo. Vsi vemo, da v igri ne bo nekega tekmovalnega naboja. Gre za to, da se družimo, zopet srečamo, zvečer pa vsi skupaj uživamo v večnem derbiju med dvema največjima slovenskima rokometnima rivaloma.''


Tekma legend bo v sredo, 11.5.2016, ob 17.00 v Rdeči dvorani, temu pa bo ob 19.00 sledil težko pričakovani derbi med RK Gorenje Velenje in RK Celje Pivovarna Laško.


Vljudno vabljeni!

FOTO UTRINKI Z NOVINARSKE KONFERENCE
Osa pika

Prijavi se na e-novice

Prijavi me