Velenjski in slovenjgraški mladinci izenačeni

25. 4. 2016

Mladinci so v nedeljo, 24.4.2016, odigrali zadnjo tekmo v skupini, tokrat v domači Rdeči dvorani proti mladinski ekipi RK Slovenj Gradec 2011.

Zmage se ni veselila nobena ekipa, saj se je tekma končala pri rezultatu 23:23. Čestitke vsem fantom za borbeno igro!

Poročilo si lahko preberete spodaj.

Črno-rumeno, kot eno!

MLADINCI

RK GORENJE VELENJE : RK SLOVENJ GRADEC 2011     23:23 (13:10)

Velenje, Rdeča dvorana, 24.4.2016, 13:00

SODNIKA: Ivančič Igor in Zorli Peter

RK SLOVENJ GRADEC 2011: Grešovnik, Smolnikar in Petrič v vratih, Lončar, Sešel, Bulovič Ž., Štalekar, Veršovnik, Lampret, Hartman 1, Marzelj 1, Pavlič 1, Lužnik 2, Bulovič J. 2, Banfro 7, Vižintin 9

Izklučitve: 8 minut

7 m: 5/5

RK GORENJE VELENJE: Golec in Bungić (13 obramb, 37%), Aubreht, Tomić D., Šiljeg, Zulić, Kretič, Aleksić 1, Jagodič 1, Svečko 1, Krabonja S. 2, Tajnik 2, Frankovič 3, Mazej 3, Pajt 4, Tomić I. 6

Izključitve: 10 minut

7 m: 2/3

Trener: Ivan Simonovič

V zadnjem krogu lige 1-6 so se mladinci Gorenja Velenje in Slovenj Gradca razšli z razdelitvijo točk. Srečanje pravzaprav ni odločalo o morebitnem napredovanju v višjo ligo, a to vsekakor ni vplivalo na kakovost igre obeh ekip. Šlo je za prestiž med moštvi, katerih tekme so zmeraj obeležene kot lokalni derbi. Tudi tokrat ni bilo nič drugače. Ekipi sta bili poravnani skozi celotno srečanje, le dvakrat je osicam uspelo narediti delni izid 3:0 in z 8:8 priti na 11:8. To se je zgodilo v končnici prvega polčasa, ko sta bila v 25. in 26. minuti izključena pri gosteh Pavlič in Lužnik. Velenjčani so takrat naredili razliko treh zadetkov, vendar ta ni dolgo obstala. Že v uvodnih minutah drugega polčasa so se Korošci vračali na enak način ter tekmo zopet vrnili na začetek (13:13). Takrat so osice uspele ostati bolj zbrane in preko razpoloženega Ilije Tomića so vnovič zbežale na +3 (18:15). Slovenjgradčani so se vrnili v igro z dvema zaporednima zadetkoma, toda osice so z golom ohranile razliko v golih +2. Podoben scenarij se je ponovil še enkrat in osice so imele pri 20:18 takšno prednost v rokah zadnjič na srečanju. V zadnjih petih minutah tekme ni bilo videti kdo bo prevzel pobudo, osice ali Korošci. Z izključitvijo Jagodiča v 55. minuti so gosti prešli v ugodnejši položaj, kajti z igralcem več se jim je ponudila lepa priložnost, da tekmo obrnejo v svojo korist. To bi se tudi zgodilo, če na vratih domačih ne bi bilo odličnega Bungića, ki je pokazal morda najboljšo partijo v celotni sezoni. Izkupiček ubranjenih strelov s krila je dokaz tej trditvi, saj je od 6 strelov s krilnih položajev Mateo ustavil kar 4. Ob tem je prisilil nasprotnika, da je kar trikrat streljal mimo vrat, v trenutkih, ko se je tekma odločala. Zadnje tri minute tekme sta zaznamovali izključitvi Mazeja ter Filipa Banfra. Pred tem so Korošci prvič na tekmi povedli z zadetkom Buloviča v 56. minuti. Potem pa je prišlo do izključitev na eni in drugi strani, tako da sta moštvi igrali 5 na 5. Osice so se s težavami prebijale skozi obrambo gostov, ki jo je v igri držal odlični vratar Grešovnik. Končno so preko svojega najboljšega posameznika v polju - Tomića - zadeli za 22:22, na kar so gosti v sami končnici še drugič povedli preko Lužnika. Zadnji napad Velenjčanov je odločil Frankovič, ki je vpisal svoj prvi zadetek v drugem polčasu. Na koncu so v zadnjih sekundah tekme Korošci iskali sedemmetrovko, ki je sodnika nista dosodila, ker je tudi ni bilo. Tekmo sta ekipi končali s izidom 23:23 in pred približno štiridesetimi ljubitelji rokometa v Rdeči dvorani pokazali čvrsto, moško in na trenutke nepotrebno grobo igro, toda to spada v tradicijo rokometa, posebej, ko gre za tekme med Velenjčani in Slovenjgradčani. Čestitke obema ekipama!