Uspešen tekmovalni vikend mlajših osic

4. 4. 2016

Za našimi mlajšimi osicami je uspešen vikend, kjer so zabeležile tri zmage, neodločen rezultat in poraz.

Poročila si lahko ogledate spodaj.

Črno-rumeno, kot eno!

MLAJŠI DEČKI A

RK Gorenje Velenje : RD Jadran 2009 Hrpelje Kozina  23:15 (9:5)

RD Jadran 2009 Hrpelje Kozina: Verko, Bekrič, Sanabor 13, Mezgec, Ojo Bubnič, Klun, Hrvatin 1, Ostrc 1, Stančič

Izključitve: 2min

7-m: 5/5

RK Gorenje Velenje: Pandol, Stropnik 3, Juršič, Bizjak 2, Škrobot 1, Cvijetinović, Kamenicki 5, Hojnik 5, Sitar, Petrović, Zulić 3, Bandalo-Magrič, Mlivić 4, Miklavžina

Izključitve:10min

7-m: 1/2

Trener: Saša Mijatović

Tekmo so gostje odprli na način, da so od prve sekunde prijeli enega zunanjih igralcev na "pressing", kar je delalo nekaj težav pri osicah. Fantje so se navadili na to v nekaj minutah in zaigrali bolj sproščeno in kombinatorno. Kljub ogromno zgrešenih strelov so fantje do polčasa uspeli narediti prednost štirih zadetkov. Zgrešeni streli so vendarle vzrok, da kar nekaj fantov ni treniralo ta teden zaradi šolskih obveznosti, kar se je poznalo tudi v igri. Na koncu zaslužena zmaga naših dečkov! Vse čestitke!

MLAJŠI DEČKI B

RK Gorenje Velenje : Slovenj Gradec 2011  25:14 (16:10)

RK Gorenje Velenje: Plešnik 1, Miklavžina, Sopotnik, Cesar 5, Potočnik 6, Juršič 5, Blažinčič, Stropnik, Smajilović 1, Nunić 1, Horvat 2, Antlej 2, Guček 1, Puklič 1

Izključitve: /

7-m: 3/3

RK Slovenj Gradec 2011: Hriberšek 5, Vovk, Jelenko, Gašper, Skočir, Štumpfl 1, Soršak, Pavlič 5, Pikl 3, Klemen

7-m: ½

Naši najmlajši še naprej razveseljujejo, tokrat so doma bili boljši od naših sosedov iz Slovenj Gradca. Prvih deset minut so fantje delovali superiorno, tako v obrambi kot v napadu, brez napak. Nabrali so si 8 golov prednosti in nato malo popustili, gostje so se približali na 4 zadetke, vendar so se naše osice znova zbrale in dale svoj maksimum do konca tekme. Na igrišče so stopili vsi igralci in dosegli svojo tretjo zmago v polfinalni skupini. Bravo ose!

STAREJŠI DEČKI A

RK Drava Ptuj : RK Gorenje Velenje   28:30 (16:16)

Gorenje: Bizjak 4, Oblak, Štefl 5, Radivojevič, Pongrac 3, Avbreht, Hojnik 6, Brunšek , Mazaj 7, Bandalo-Magrič, Ograjenšek 5

7m:  2/0

Izključitve: 8 min

Trener: Robi Lainšček

Ta vikend so starejši dečki A gostovali pri vrstnikih iz Ptuja. Osice so tekmo odprle dokaj dobro. V napadu so igrale zelo domiselno v obrambi pa bi lahko igrale bolje. Ves prvi polčas se je igralo gol za gol tako da se je polčas končal neodločeno 16:16. V drugem polčasu so domačini z globoko obrambo 4:2 hoteli presenetiti osice, kar pa se jim ni izšlo, saj so osice z individualnimi prodori tresle mrežo domačinov in se na koncu veselile zmage. Čestitke!

KADETI

polfinale - skupina B

RK Jeruzalem Ormož : RK Gorenje Velenje        23:23 (10:9)

RK Gorenje Velenje:Glasenčnik (1 obramba), Grudnik (11 obramb), Stropnik, Čretnik 1, Drobež 4 (1), Grobelnik 5 (2), Iršič 5 (2), Jazbec, Komar, Krušnik, Podpečan Leon 3 (2), Podpečan Luka, Špiljak 1, Tajnik  2, Tratnik 2, Zupanič

7-metrovke: 10/7

Izključitve: 12 minut

Trener: Klemen Luzar

Tekme v Ormožu so vselej zanimive in tudi tokrat je bilo tako. V skupinskem delu smo tu izgubili, tokrat pa smo odigrali zrelejše in prišli do zaslužene točke. V obrambi smo dobro delovali in uspešno zaustavljali dolge napade Ormožanov. V napadu smo v prvem polčasu bili nekoliko zadržani in premalo odločni, kar pa smo popravili v drugem polčasu. Škoda le, da smo bili v zaključku akcij prevečkrat nenatančni.

MLADINCI

RK Gorenje Velenje: RD Istrabenz Plini Izola   23:24     (11:10)

Izola: Logar v vratih, Blažič, Krmac-Finžgar, Smej 1, Peharc 1, Madžarevič 2, Mičovič 2, Stopar 8, Poberaj 10

Izključitve:/

7 m: 1/1

Gorenje Velenje: Bungić (5 obramb, 29 %), Golec in Turinski (5 obramb, 50 %), Aubreht, Aleksić, Krabonja N., Svečko, Tomić I. 1, Tajnik 1, Šiljeg 1, Zulić 2, Pajt 2, Kretič 2, Jagodič 3, Krabonja S. 4, Mazej 7

7 m: 2/5

Trener: Ivan Simonovič

Mladinci Gorenja so v 7. krogu igranja v skupini 1-6 doživeli poraz na domačem igrišču. Gostje iz Izole so ujeli osice v izredno slabem ritmu in skozi celotno srečanje bili v izenačenem položaju, kar so v napeti končnici uspeli spremeniti v končno zmago. Velenjčani so bili nerazpoloženi že od samega začetka srečanja, ko so v prvih 10 minutah zapravili celo 3 kazenske strele in en kup strelov iz lepih priložnosti. Čeprav je kazalo, da je časa dovolj za popravek, osicam ni šlo za roko skoraj nič. Veliko priložnosti so sami zapravili in gostom so tako ponujali prostor za igro. Borbeni gostje so samozavestno gradili igro in zanesljivo povedli z +4 (15:19) v zadnji četrtini tekme. Osice je to malo prebudilo iz enournega spanca in so takoj odgovorili ter v kratkem izenačili. V zadnjih petih minutah sta imeli ekipi enake možnosti za zmago in samo zbranost in pogum so prevesili tehtnico na stran moštva Izole. Spretnejši in srečnejši so na koncu slavili gostje, ki so potrdili pravilo, da zmaga tista ekipa, katera igra vseh 60 minut. Velenjčani so se igrali z ognjem in so se dobro opekli v tej igri.