Andris Celminš z odločilnim golom za Ribnico do Final 4

24. 3. 2016

Za 25. pokalno lovoriko se bodo v aprilu pomerile ekipe Koper 2013, Celje Pivovarna Laško, Trimo Trebnje in Riko Ribnica

Prav za slednjo je zmagoviti gol na sredini tekmi proti Mariboru dosegel naš posojeni igralec Andris Celminš.

V sredo, 23.3.2016, sta se v Ribnici pomerili ekipi RD Riko Ribnice in RK Maribor Branik. Rokometaši Ribnice so tekmo pred domačimi navijači začeli izvrstno (niz 5:0) in prvi polčas zaključili z vodstvom 14:9. Šest minut pred koncem tekme je gostujočim Mariborčanom rezultat uspelo obrniti v svojo korist (26:25), a Ribničani se niso dali. Do zadnje minute je bilo tako srečanje neodločeno, a v Ribnico posojeni osji Andris Celminš je zadel odločilni gol in Ribnica se je z zmago nad Mariborom (28:27) uvrstila na zaključni turnir štirih najboljših ekip za osvojitev pokala Slovenije.

Andris, ki je tokrat zaradi poškodbe Janeza Skuška, prvič zaigral na položaju desnega krila, je po zmagi povedal: ''Tekma z Mariborom je bila izjemno težka in do zadnjih trenutkov si nismo upali napovedati zmage. Ampak borili smo se skupaj, kot ekipa in na koncu je to prineslo izjemen rezultat. V čast mi je igrati s to ekipo in ponosen sem, da sem lahko prispeval svoj delež k uvrstitvi na Final 4.''

Veseli nas, da se je RD Riko Ribnica uvrstila na zaključni turnir, našemu Andrisu pa želimo še ogromno rokometnih uspehov tudi v prihodnje.