Mlajši dečki B ostajajo neporaženi

21. 3. 2016

Zopet so bile aktivne mlajše selekcije kluba, ki so tekmovale po spodnjem razporedu:

Mlajši dečki A Sevnica-Gorenje Velenje, sreda, 16.3.2016 ob 17.00 v Sevnici

Mladinci  Gorenje Velenje-Krim Olimpija, nedelja, 20.3.2016 ob 13.00 v Rdeči dvorani

Mlajši dečki B Trimo Trebnje-Gorenje Velenje, nedelja, 20.3.2016 ob 16.30 v Trebnjem

Kadeti Gorenje Velenje-Celje PL, ponedeljek, 21.3.2016 ob 19.15 v Rdeči dvorani

Starejši dečki A Gorenje-Celje PL, četrtek, 24.3.2016 ob 17.30 ŠCV, Velenje

Poročila odigranih tekem lahko preberete spodaj.

MLAJŠI DEČKI A

RK Celje Pivovarna Laško : RK Gorenje Velenje  26:22  (12:10)

Celje Pivovarna Laško: Jošt, Hudernik 2, Divjak 2, Husar, Ravnak 5, Senegačnik, Vrešnjak, Zabav, Čadej, Juteršek, Cvikl, Čerčnik, Terglav, Perič, Hrustel 10, Korošec

Izključitve: /

7-m: 3/4

Gorenje Velenje: Pandol, Rednjak, Juršič, Bizjak 4, Škrobot 4, Cvijetinović 1, Kamenicki 1, Hojnik 4, Sitar, Petrović, Zulić 8, Karijašević

Izključitve: 4min

7-m: 3/3

Trener: Saša Mijatović

Tekma v Celju se je odvila v prid domačinov. Pri naših osicah je bilo 8 igralcev odsotnih zaradi bolezni, poškodb in drugih razlogov, tako da so fantje, ki so bili na igrišču, dali vse od sebe, a tokrat je to bilo žal premalo. Prvi polčas se je igral gol za gol vse do zaključka polčasa, kjer so domačini uspeli zbežati za dva gola razlike s pametnejšo igro. V drugem polčasu so v napadu "odrezali" našega srednjega zunanjega s pressing igro in s tem so nam povzročali ogromno težav. Celjani so si priigrali nekaj golov prednosti, ki so jo obdržali do konca. Čestitke vsem fantom!

MLAJŠI DEČKI B

RK Trimo Trebnje : RK Gorenje Velenje  20:28 (8:15)

Gorenje Velenje: Toš Antlej 4, Horvat 5, Cesar 7, Juršič 4, Nunić 3, Potočnik 5

Naši najmlajši (ki v tej sezoni še vedno ne poznajo poraza - to je njihova 16. tekma, druga v polfinalni skupini) so tekmo začeli nekoliko nervozno vse do 6. minute, nato so v nekaj minutah naredili delni rezultat 0:6 in si tako priborili veliko prednost, ki so jo znali obdržati vse do konca tekme. Vse pohvale za osice! Bravo fantje!

MLADINCI

RK Gorenje Velenje :RK Krim      20:26  (9:14)

Krim: Pikovnik in Podobnik v vratih, Škorc, Agovič, Javoršek, Jurinič 1, Miličevič 2, Arih 2, Šemrov 2, Petrovič-Vernikov 3, Žabjek 4 in Novak 12

Izključitve: 8 minut

7 m: 4/4

Gorenje Velenje: Bungić, Golec in Turinski v vratih, Tomič D., Šiljeg, Jagodič, Zulić, Aubreht, Svečko, Krabonja S., Frankovič 1, Krabonja N. 2, Aleksić 3, Pajt 4, Mazej 4, Tajnik 6

7 m: 4/7

Trener: Ivan Simonovič

V 6 kolu 2. mladinske lige 1-6 so bili mladinci Gorenja na svojem igrišču poraženi s strani ekipe Krima in si tako bistveno zmanjšali možnosti za napredovanje v višjo ligo. Osice so prejele natančno enako število zadetkov kot na prvi tekmi v Ljubljani, niso pa uspeli napadalno parirat nasprotniku in strelsko so še drugič v tej sezoni ostali na nizki ravni.

Velenjčani so svoje priložnosti zapravljali vseskozi, vendar je ključni moment nastopil v prvem delu igre, ko so gostje naredili delni izid 7:0 in od 6:6 odšli na 6:13. Niso pomagale niti minute odmora, kajti osice niso čistih priložnosti pretvarjale v zadetke. Na drugi strani so Ljubljančani vsako podarjeno žogo lahko spravili v mrežo domačih.

Skozi vseh 60 minut igre Velenjčani niso igrali obrambe na pravi način, kar je najbolj izkoristil gostujoči desni zunanji Novak, ki je bil z 12 zadetki strelec tekme. Pri domačih je manjkalo želje in odločnosti, kar je nekako odlika moštva skozi prvenstvo. Ta igra toplo – hladno se je osicam večkrat maščevala in prav zaradi tega ostajajo praznih rok. Prav tako je deloval vratarski del ekipe Bungić – Golec, ki je v prvem delu igre uspel zbrati le eno obrambo.