Osice zabeležile dve zmagi

14. 2. 2016

Tudi ta vikend je v Velenju potekal v znamenju rokometa.

Tokrat so bile aktivne tri ekipe mlajših selekcij RK Gorenje Velenje – starejši dečki B, starejši dečki A in kadeti. Osice so bile precej uspešne saj so na treh dvobojih z vrstniki zabeležile dve zmagi.

Čestitke!

RAZPORED TEKEM MLAJŠIH SELEKCIJ:

Starejši dečki B, Gorenje-Dol Tki Hrastnik, četrtek, 11.2.2016 ob 17.30, ŠCV

Starejši dečki A, Gorenje-Trimo Trebnje, sobota, 13.2.2016 ob 12.30, Rdeča dvorana

Kadeti, Gorenje-Maribor Branik, sobota, 13.2.2016 ob 14.00, Rdeča dvorana

STAREJŠI DEČKI B

RK Gorenje Velenje : RK Dol TKI Hrastnik    41:10 (20:4)

Gorenje: Verboten, Hudovernik 6, Šeliga 4, Lah 2, Kamenicki 3, Šmigoc 2, Hojnik 4, Flis 3, Radšel 5, Mrkonjić 6, Jovanović, Kopušar, Stropnik 3, Mrkaljević 3

Trener: Tomaž Juršič

Starejši dečki B so se tokrat pomerili z vrstniki iz Hrastnika, natančneje z ekipo RK Dol TKI Hrastnik. Fantje so od vsega začetka igrali na polno moč in zelo dosledno izpolnjevali navodila svojega trenerja, ter s pravim pristopom skozi celo tekmo dokazali, kako se bori za barve kluba. Semafor je že po prvem polčasu kazal 20:4, na koncu se je ustavil pri rezultatu 41:10. Pohvale si osice zaslužijo predvsem za igro v obrambi, priložnost za igro so zopet dobili vsi igralci in jo tudi dobro izkoristili.

STAREJŠI DEČKI A

RK Gorenje Velenje : RK Trimo Trebnje   25:27 (15:13)
Gorenje: Bizjak 2, Štefl 2 , Radivojevič, Pongrac 7, Ring 3, Aubreht 4, Hojnik 5, Brunšek, Mazaj 2 , Bandalo-Magrič, Kurtaj, Husejnovič, Lah

7m:1/1

Izključitve: 6 min

Trener: Robi Lainšček

Ta vikend so starejši dečki A na domačem igrišču gostili vrstnike iz Trebnjega. Prvi polčas je pokazal, da sta se srečala dva enakovredna nasprotnika, saj se je do dvajsete minute igralo gol za gol. V zadnjih nekaj minutah tega polčasa so osice z agresivno obrambo prisilile nasprotnika v napake in si s hitrimi proti napadi priigrale dva zadetka prednosti (15:13). V drugem polčasu so osice zaigrale slabše. Popustile so v obrambi, pa tudi vratarja nista imela svojega dne. V napadu so si osice v odločilnih trenutkih privoščile nepotrebne napake (koraki, dvojno vodenje, napačne podaje), gostje so to kaznovali in tako premagali osice.

KADETI

polfinale - skupina B

RK Gorenje Velenje : RK Maribor Branik  38:22 (19:7)

RK Gorenje Velenje: Glasenčnik (5 obramb), Jukić (8 obramb), Grudnik, Čretnik 1, Drobež 5, Grobelnik 7 (1), Iršič 6, Jeromel 1, Komar, Pirmanšek 3, Podpečan Leon 3, Podpečan Luka 3, Špiljak, Tajnik 5, Tratnik 4, Zupanič

7-metrovke:1/1

Izključitve: 6 minut

Trener:Klemen Luzar

Čestitke fantom za današnjo predstavo in zmago proti ekipi iz Maribora. Z borbeno in čvrsto obrambo ter kombinatorno igro v napadu smo ves čas držali visok ritem igre in prišli do visoke zmage ter razveselili lepo število gledalcev v dvorani. Sedaj je pred nami dvotedenski premor, ki ga bomo poskušali dobro izkoristiti za uspešno nadaljevanje bojev v polfinalni skupini.