Show menu

Novinec Vid Levc je s pripravami in ekipo zelo zadovoljen

9. 2. 2016

V naši članski ekipi je od začetka drugega dela sezone tudi novinec, ki se je prvi del sezone kalil v sosednjem Slovenj Gradcu.


Vid Levc  je tako, poleg Darka Stojniča, ki je trenutno samo na treningih Gorenja, igra pa za RD Slovan, novinec ekipe dr. Marka Šibile. 21-letnik tako z ekipo trenira že od začetka leta in je svojo prvo uradno tekmo odigral v soboto proti Izoli, kjer je dosegel tudi svoj prvi zadetek v črno-rumenem dresu. Nekaj tednov treningov je tako dovolj, da nam je lahko zaupal, kako se počuti kot del osjega gnezda: ''Zame je to nekaj čisto novega, vidi se, da je klub bolj profesionalen, da je na vrhu slovenskega rokometa. Trenira se precej več, tudi organizacija je na višji ravni in lahko rečem, da se počutim odlično ter da uživam.''


Ker je Vid še mlad, je pred njim še ogromno tekem in nabiranja rokometnih izkušenj. V sosednjem (in njegovem matičnem) klubu RK Slovenj Gradec 2011 se je Vid dokazal že velikokrat, zdaj pa je pred njim trdo delo, garanje in odrekanje v velenjskih vrstah. Kaj pa si nekdanji mladinski reprezentant želi v svoji prihodnosti v osjem klubu? ''Sam imam, podobno kot tudi klub, vedno visoke cilje. Najprej bi se rad postopoma vključil v ekipo, se naučil čimveč in seveda trdo treniral, da bom kmalu dobil čim večjo vlogo v ekipi. Želja je seveda tudi, da z Gorenjem postanemo prvaki, sam pa bom dal vse od sebe, tako na treningih kot na tekmah, da ta cilj tudi osvojimo.''

Za Vida, ki je sin nekdanjega slovenskega reprezentanta Aleša Levca, je izredno pomembno, da deluje pod vodstvom takšnega strokovnjaka, kot je dr. Marko Šibila, ki je znan po tem, da daje priložnost mladim in obetavnim igralcem. Tudi Vid je priznl, da je zanj velika čast, da trenira s takšnim trenerjem: ''Zaenkrat imam o trenerju Šibili same pozitivne besede. Na treningih je veliko poudarka na delu z žogo, vaje so zanimive in lahko rečem, da veliko odnesem od vadbe. Seveda pa je tukaj potrebno tudi trdo delo vsakega posameznika, če želimo videti konkretne rezultate.''


Vidu želimo, da si bo z odločno in dobro igro kmalu priigral odmevnejšo vlogo v našem klubu. Nenazadnje je pokazatelj tega, da ima visoke cilje, tudi dejstvo, da si je na dresu izbral številko 14, ki je bila nekoč značilna za njegovega očeta Aleša. Vid, srečno!


Črno-rumeno, kot eno!

UTRINKI S FITNES TRENINGA V PODČETRTKU
Osa pika

Prijavi se na e-novice

Prijavi me