Mlajši dečki A in B tokrat s kar štirimi zmagami

18. 1. 2016

Po počitnicah so se na parket vrnile tudi mlajše osice in odigrale prve tekme tega leta

Svoje prve tekme v letu 2016 so odigrale vse mlajše kategorije razen starejših dečkov B in kadetov, ki pa jih tekme čakajo že kmalu.

Mladinci in starejši dečki A so tokrat zabeležili poraza, medtem pa so mlajši dečki A in mlajši dečki B zabeležili kar 4 zmage, dve proti RK Maribor Branik in dve proti RK Celje Pivovarna Laško.

BRAVO mlade osice!

MLAJŠI DEČKI B

RK Gorenje Velenje : RK Celje Pivovarna Laško 23:19

Rk Gorenje Velenje: Miklavžina, Plešnik, Cesar 8, Potočnik 3, Juršič 4, Stropnik, Zupan, Sopotnik, Hribar, Nunić 1, Horvat 4, Puklič 1, Guček, Antlej 2

Rk Celje Pivovarna Laško: Pernič, Korošec 2, Malovič 1, Hliš 1, Ašenberger, Krisan 4, Artnak, Miglič 1, Grajzl, Randl, Djuričić 5, ZelkoGolež 1, Hren 4, Salkić, Vujičić

Trener: Saša Mijatović

Zaostala tekma teh dveh ekip je poskrbela za lepo predstavo rokometa. Nekoliko slab začetek naših osic je bila zgolj začetna nervoza, saj so po začetnih 3:6 naredili delni rezultat 12:3. Največjo prednost 7 zadetkov so fantje imeli na polovici drugega polčasa. Na koncu je osicam zbranost malo popustila, tako da se je razlika nekoliko zmanjšala. Vse čestitke fantom, ki tako ostajajo nepremagani na vseh 10 tekmah!

RK Maribor Branik : RK Gorenje Velenje  9:30 (7:15)

Rk Gorenje Velenje: Sopotnik, Cesar 6, Plešnik 2, Juršič 2, Stropnik, Nunić 1, Horvat 5, Puklič 7, Guček 1, Antlej 6

Rk Maribor Branik: Bombek, Žvižaj, Tolevski, Vilar, Murko 2, Pungartnik 1, Svenšek 1, Žižek, Krajnc 5, Prčič, Žnidarič

V Mariboru so fantje odigrali še enajsto tekmo in bili tudi tokrat uspešni. Nasprotniku so osice delale ogromno preglavic s trdo obrambo in tako zaključevali iz hitrih protinapadov. V vratih Gorenja je blestel Sopotnik. Čestitke vsem fantom.

MLAJŠI DEČKI A

RK Gorenje Velenje : RK Celje Pivovarna Laško  21:17 (12:6)

Rk Gorenje Velenje: Miklavžina, Turinski, Gaber, Sitar, Cesar, Juršič, Škrobot 1, Kamenicki 1, Bandalo, Stropnik 3, Kuster, Petrović, Zulić 7, Hojnik 5, Mlivić 4,

Rk Celje Pivovarna Laško: Jošt, Hudernik, Divjak 2, Husar 1, Ravnak 1, Senegačnik, Vrešnjak 2, Zabav 8, Čadej, Juteršek, Cvikl, Hrustel 3, Čerčnik, Terglav, Korošec

Domačini so odprli tekmo na najboljši način in si ustvarjali iz minute v minuto večjo prednost. Ta je do polčasa znašala 6 zadetkov. Dobra, močna obramba, nekaj lahkih zadetkov iz protinapadov in tako je bilo užitek gledati fante na igrišču. Nekaj padcev v igri je bilo, pa vseeno so čez celotno srečanje naši fantje držali lepo prednost in niso pustili nasprotniku, da se približa. Bravo fantje!

RK Maribor Branik : RK Gorenje Velenje  4:29 (1:17)

Rk Gorenje Velenje: Pandol, Sitar 3, Puklič 1, Cesar 1, Škrobot 5, Guček 1, Juršič 4, Nunić, Stropnik 4, Kuster, Mlivić 3, Hojnik 2, Horvat 1, Zulić 4

Rk Maribor Branik: Žigart, Žvižaj, Čas, Murko, Tolevski, Žerjav, Stevanović, Krajnc, Štern, Pungartnik 1, Brumen 1, Paulec 1, Senšek 1

Premoč na igrišču so fantje prikazali že v uvodnih minutah, kjer so domačini iz Maribora težko prihajali do strela na gol. Veliko priložnosti za igranje so dobili nekateri mlajši igralci, kateri so to dobro izkoristili.

STAREJŠI DEČKI A

RK Celje Pivovarna Laško : RK Gorenje Velenje  25:22 (14:12)

RK Gorenje Velenje: Oblak, Štefl, Radivojevič, Pongrac 6, Avbreht 1, Hojnik 7, Brunšek , Mazaj 2 , Bandalo-Magrič , Husejnovič, Ograjenšek 6, Kurtaj

7m:  3/2

Izključitve: 4 min

Trener: Robi Lainšček

Ta vikend so s tekmovanjem v polfinalni skupini B pričeli starejši dečki A. Mlade osice so gostovale pri vrstnikih iz Celja. Osice so tekmo pričele zelo dobro z agresivno in gibljivo obrambo so prisilile domačine da so naredili nekaj napak. To so s pridom izkoristile in si priigrale tri gole prednosti 3:6. Osice so nato do konca polčasa nekoliko popustile v obrambi, domačini pa so zaigrali bolje. Prednost je skopnela in osice so na odmor odšle z zaostankom dveh zadetkov. Drugi polčas pa so osice pričele slabše v napadu je bilo preveč ne izdelanih strelov pa tudi v obrambi so popustile, tako da so domačini povedli s šestimi zadetki 21:15. Sledila je minuta odmora, po kateri so osice zaigrale kot prerojene. Naredile so delni izid 7:1 in izenačile na 22:22. V sami končnici pa so se osicam malo zatresle roke naredile so nekaj ne potrebnih napak. Te napake so domačini kaznovali s tremi  zaporednimi goli in tako premagali osice.

MLADINCI

ŠD RK Krim-Olimpija : RK Gorenje Velenje      26:22 (12:12)

Sodnika:Romih Matic in Kržan Tomaž

RK Gorenje Velenje: Bungić, Golec in Turinski v vratih, Tomić D., Krabonja S., Tomić I. 1, Kretič 1, Tajnik 1, Zulić 1, Frankovič 1, Jagodič 2, Šiljeg 2, Aleksić 2, Mazej 3, Pajt 8

Izključitve:6 minut

7 m: 3/3

RK Krim: Vidic in Pintar v vratih, Grzin, Juvančič-Dresler Gal-Vik, Žikovec, Škorc, Agovič, Javoršek, Juvančič-Dresler Kai-Pij, Smrekar, Miličevič 1, Šemrov 1, Lampič 4, Arih 4, Žabjek 5, Novak 10

Izključitve:10 minut

7 m: 5/6

Trener: Ivan Simonovič

Mladinci Gorenja so odigrali prvo tekmo v skupini od 1. do 6. mesta. Gostovali so na Galjevici pri ekipi Krima in zabeležili poraz v uvodni tekmi kvalifikacij za povratek v 1. državno mladinsko ligo.

Velenjčani so začeli bolje in povedli z 0:1. Domači so odgovorili s serijo 3:0 in povedli s 3:1, toda osice so s 4 zaporednimi zadetki znova vodile s 3:5. Domači so se vrnili in uspeli poravnati rezultat na 5:5. Do izteka prvih 30 minut so Ljubljančani držali minimalno prednost enega zadetka in tako bi tudi odšli na odmor, če v zadnji sekundi prvega dela Pajt na bi na atraktiven način zadel pod prekrškom za izključitev domačega igralca Lampiča.

Osice so v nadaljevanju dokaj dobro igrale v obrambni fazi, ampak zmanjkalo je natančnosti pri zaključevanju in zatajila sta vratarja, ki tokrat nista dala svojega prispevka k zmagi oz. porazu svoje ekipe. Podatek, ki to potrjuje je ta, da so Velenjčani v zadnjih 15 minutah prejeli zgolj 5 zadetkov, dali pa le 3. Število zgrešenih strelov v isti fazi tekme je močno na strani osic, obrambe vratarjev pa krepko na strani domačinov. Osice so v končnici igre ostale brez obrambe vratarja in drugič je iz tekme moral na urgenco Staš Krabonja. 22 zapravljenih strelov je bilo tokrat preveč za kaj drugega kot poraz v Ljubljani.