Z Danske se vračamo praznih rok

29. 11. 2015
Zadnjo novembrsko nedeljo v tem letu so naši fantje odigrali povratni dvoboj pokala EHF proti danski ekipi Team Tvis Holstebro.

Dvoboj 3. predkroga pokala EHF so bolje odprli danski rokometaši in hitro povedli s 5:0. Po menjavi vratarja (trener Cvijič je Ferlina v vratih zamenjal z Burićem) je Burić takoj poskrbel za dve obrambi in rezultat smo po desetih minutah znižali na 5:2. Naše ose so še naprej poskušale ujeti dansko ekipo, a so jim zgrešeni streli in tehnične napake to preprečile. Danci so tako šest minut pred koncem povedli s šestimi zadetki prednosti (15:9). Trener os Gregor Cvijič je hitro ukrepal z minuto odmora, kar se je obrestovalo, saj smo z dvema zaporednima goloma Golčarja znižali na 16:12. Prvi polčas se je končal z delnim rezultatom 18:14 v prid danske ekipe.
Drugi polčas so z golom odprli domačini in tako v 34. minuti ponovno povedli s šestimi zadetki prednosti (21:15). Naši so se ponovno zbudili in z nekaj zaporednimi goli in hitro igro dvajset minut pred koncem rezultat znižali na 22:18. Sledila je hitra igra, v kateri so Danci še naprej vodili s štirimi zadetki prednosti. Sedem minut pred koncem tekme so igralci Holstebroja z delnim izidom 4:0 povedli z osmimi zadetki prednosti (31:23). Naši fantje so v končnici tekme ponovno odigrali bolje in sicer znižali rezultat na 32:27, kar je bil tudi končni rezultat tekme, a je bilo za kaj več prepozno.

Gregor Cvijić: ''Nismo odigrali 120 minut na ravni, roke so se spet tresle in nismo bili pravi.''
Niko Medved: ''Ko smo se pogovarjali, da moramo tekmo dobro odpreti, nismo predvideli, da se bo zgodil še slabši scenarij, kot v Rdeči dvorani. Tekmo smo odprli s 5:0, po čemer se potem nismo več  vrnili. Dancem smo se približali, vendar niti prejšnji teden, niti danes, ni bilo dovolj zbranosti, moči,  koncentracije, mogoče tudi sreče, da bi lahko tekmo obrnili v našo korist.''

Pokal EHF, 3. Predkrog, Povratna tekma
Team Tvis Holstebro : RK Gorenje Velenje 32:27 (18:14)
Holstebro, Gråkjær Arena, 800 gledalcev
Sodnika: Georgi Doychinov in Yulian Goretsov (oba Bulgarija)
Gorenje:B. Burić (11 obramb), Ferlin; Božović 6, Cehte 5, Medved 2, S. Burić 2, Ovnićek 1, Szyba, Skube 5, Golčar 3, Šoštarić 1, Kleč, Gams, Ratajec 2, Nosan, Bećiri
Holstebro:Gade, Hansen; Weismach 9, Nielsen 5, Larholm 4, Karlsson, Sorensen 2, Bramming 5, Thogersen, Hansen, Oecshler, Blazejewicz, Bitsch 1, Balling 5, Andersen 1
Sedemmetrovke:Gorenje 1 (3); Holestebro 1 (2)
Izključitve:Gorenje 14min; Holstebro 8 min