Danci danes za ose premočni

22. 11. 2015

V velenjski Rdeči dvorani smo bili, po nekaj mesecih evropskega zatišja, ponovno priča rokometnemu spektaklu. RK Gorenje Velenje je namreč v pokalu EHF gostilo dansko ekipo Team Tvis Holstebro.

Ose so prvo evropsko tekmo te sezone pričele precej nervozno, saj nikakor niso uspele premagati nasprotnega vratarja, a je zato v velenjskih vratih blestel odlični B. Burić, ki je takoj zbral tri obrambe. Danci so na tekmi povedli z 0:1, velenjski rokometaši pa, razen sedemmetrovke Skubeta, nikakor niso mogli zadeti nasprotnikove mreže. Danski rokometaši so tako po sedmih minutah povedli z 1:4. Trener Gorenja Velenje Gregor Cvijič je hitro ukrepal z minuto odmora, kar je Velenjčane prebudilo. Znižali so rezultat in se priključili Dancem na 3:4, a so se Danci ponovno uspeli odlepiti. V 16. minuti so velenjski igralci prvič na tekmi izenačili na 9:9. Danci so si v naslednjih minutah priigrali prednost dveh golov in jo obdržali do konca prvih 30 minut. Polčas se je tako končal z delnim rezultatom 14:16.

V začetku drugega polčasa so Danci hitro povedli s štirimi goli prednosti, med zaslužnejšimi za to pa je bil njihov igralec Peter Balling, ki je do 35. minutre zatresel velenjsko mrežo kar osemkrat. Gorenjčani so nato, na krilih vratarja Klemna Ferlina (kar 4 zaporedne obrambe), znižali na 19:21, a so temu ponovno sledile nervozne minute naših in Danci so 10. minut pred koncem povedli s štirimi zadetki prednosti (21:25). To razliko štirih golov so gosti do konca tekme tudi obdržali in zmagali s končnim rezultatom 25:29.

Prvi strelec Velenjčanov je bil Miloš Božović, ki je zadel šestkrat, pri Dancih pa je kar enajstkrat zadel Peter Balling.

Povratni dvoboj obeh ekip bo prihodnjo nedeljo, 29. novembra 2015, ob 13.00 na Danskem.

Gregor Cvijić''Danes smo tekmo izgubili že v prvem polčasu, saj nismo odigrali tako kot bi morali. Danci niso pokazali nič novega, mi pa smo imeli preveč krhke roke, naredili smo preveč tehničnih napak in igra nam ni stekla. Rezultat je seveda temu primeren. V sredo nas sedaj najprej čaka Ribnica, nato pa gremo na Dansko - po zmago in napredovanje.''

Mario Šoštarič: ''Nismo bili na dostojni ravni za takšnega nasprotnika kot je Holstebro. Videlo se je, da so Danci igrali zbrano, kvalitetno in z majhnim številom tehničnih napak. Mi pa smo na drugi strani teh napak napravili preveč in obenem »razbranili« njihovega vratarja. To je šele prvi polčas, na Danskem se igra še drugih šestdeset minut. Mislim, da nič še ni izgubljeno, smo si pa danes vsekakor zelo otežili nastop v skupinskem delu tekmovanja.''

Pokal EHF, 3. predkrog

RK Gorenje Velenje : Team Tvis Holstebro 25:29 (14:16)

Velenje, Rdeča dvorana, 1.500 gledalcev

Sodnika: Baumgart Fabian in Wild Sascha (oba Nemčija)

Gorenje: B. Burić (3 obrambe), Ferlin (11 obramb); Božović 6, Cehte, Medved 1, S. Burić 1, Ovnićek 2, Szyba 3, Skube 5, Golčar, Šoštarić 5, Kleč, Gams, Ratajec, Nosan 2, Bećiri

Holstebro: Gade (2 obrambi), Hansen (13 obramb); Weismach 2, Nielsen 2, Larholm 8, Karlsson 1, Sorensen 2, Bramming 2, Thogersen, Hansen, Oecshler, Blazejewicz, Bitsch, Balling 11, Andersen 1

Sedemmetrovke: Gorenje 2 (3); Holestebro 3 (3)

Izključitve: Gorenje 12 min; Holstebro 6 min

Rdeči karton: Senjamin Burić (39. minuta)