Pred Holstebrojem padli tudi Ormožani

18. 11. 2015
V Rdeči dvorani smo v sredo zvečer gledali dvoboj prvo- in tretjeuvrščene ekipe lige 1. NLB Leasing. Tekmo so tokrat z zadetkom odprli gostje iz Ormoža, vendar so ose iz Velenja izvedle hiter protinapad ter takoj izenačile. V Rdeči dvorani so gledalci lahko v začetku tekme spremljali precej umirjeno igro nasprotne ekipe, ki se ni pokazala za učinkovito, saj so z razigranostjo igro postavljali igralci trenerja Gregorja Cvijiča in po petih minutah dvoboja povedli s 5:2. V 10. minuti je trener nasprotne ekipe, Saša Praprotnik, zahteval minuto odmora, velenjski igralci so takrat vodili s +4 (8:4). Z zadetkom Kavčiča so Ormožani v 14. minuti uspeli razliko le znižati, znatnega učinka pa niso uspeli doseči (10:7). V 18. minuti so Velenjčani prvič povedli z rezultatom +6 (13:7), od tega je kar 8 golov dosegel, tokrat izvrstni Mario Šoštarič. Do konca polčasa so Ormožani znižali razliko na -4 in na počitek sta ekipi odšli z delnim izidom 17:13.

Drugi polčas so ose sicer odprle slabše kot prvega, a je bila razlika v golih iz prvega polčasa za nasprotnike vseeno težko dosegljiva. V 35. minuti je semafor kazal 18:15 v prid domačih, igra pa je bila, za razliko začetka današnjega dvoboja, precej hitrejša. V vratih je pri Velenjčanih Benjamin Burić zamenjal Klemna Ferlina in s prvim golom Skubeta na tekmi so Velenjčani, v 42. minuti, vodili s +6 (23:17). V 46. minuti smo bili priča izjemnemu golu Nejca Cehteta, ki je tako povedel gostitelje v vodstvo z 26:17. Deset minut pred koncem so Velenjčani, s skupnim delnim izidom 7:0, povedli z enajstimi goli prednosti (28:17) in do konca sredinega spopada nismo bili deležni nobenega večjega presenečenja več. Tako so fantje RK Gorenje Velenje, s končnim rezultatom 34:23, v tej sezoni doma ostali neporaženi.

Najboljši strelec Velenjčanov je bil danes Mario Šoštarič, ki je nasprotnikovo mrežo zatresel kar devetkrat.

Gregor Cvijić: ''Danes nismo bili pravi, bili smo odsotni. Imamo še štiri dni do tekme pokala EHF in bomo morali še marsikaj popraviti, predvsem v naših glavah. Tekmo smo začeli preveč sproščeno in dovolili Ormožu, da se je vračal v igro. Danes nismo bili na ravni in čaka nas še trdo delo.''

Janez Gams: ''Lahko smo zadovoljni z zmago, z igro pa vsekakor ne. Naredili smo preveč tehničnih napak, dobili preveč golov in to moramo do nedelje (do tekme pokala EHF) popraviti.''

1. NLB Leasing liga, 11. krog
RK Gorenje Velenje :
 RK Jeruzalem Ormož 34:23 (17:13)
Velenje, Rdeča dvorana, 500 gledalcev, Sodnika Cvetko Jure in Kavalar Brstin
Gorenje: B.Burić (11 obramb), Zaponšek, Ferlin (6 obramb); Cehte 1, Medved 3, S.Burić 5, Ovniček, Szyba 3, Skube 1, Golčar5, Šoštarič 9, Kleč 1, Gams 1, Ratajec 2, Nosan 2, Bečiri 1
Ormož: Šutalo (4 obrambe), Balent (6 obramb); Kavčič 3, Horvat 1, Bogadi 1, Čudič 3, Veselko 4, Žuran 4, Grizold, Kocbek 3, Ozmec, Petrović, Rajšp 2, Cirar 1, Kolmanič 1
Sedemmetrovke: Gorenje 0 (1); Ormož 3 (4)
Izključitve: Gorenje 4 min; Ormož 4 min

Naslednja tekma naših os bo že to nedeljo, 22. novembra 2015, ob 17.00, in sicer nas čaka prva evropska tekma v letošnji sezoni - tekma pokala EHF. K nam v našo Rdečo dvorano prihaja danska ekipa Team Tvis Holstebro.