Iz prestolnice z novima dvema točkama

13. 11. 2015

V precej prazni dvorani Kodeljevo, so se naši fantje danes spopadli z Rokometnim društvom Slovan.
Tekmo so odprle naše ose, prvi gol je prispeval Šoštarič. Takoj za tem je Slovan v 2. minuti prvič v prvem polčasu povedel z 2:1. To je bilo tudi edinkrat, ko smo na današnji tekmi videli vodstvo Slovana. Vendar se naše ose danes niso dale in v 7. minuti smo bili s Slovanom izenačeni na 5:5. Temu je sledila odlična serija treh zaporednih golov našega kapetana Nika Medveda, ki je svoje soigralce popeljal do razlike +3 (5:8).
V 10. minuti je trener Slovana, Boštjan Ficko, vzel minuto odmora in poskušal motivirati svoje igralce, a v vratih danes odličnega vratarja Benjamina Burića (v prvem polčasu zbral 12 obramb) se ni dalo kar tako premagati. Sledila je samostojna akcija Anžeta Ratajca za rezultat 7:15 in nato še prvo vodstvo Gorenja s +10 v 24. minuti (gol Blaža Kleča). Do konca polčasa večjih presenečenj iz nasprotnikove strani nismo videli. Na odmor so fantje odšli z vmesnim rezultatom 13:22.

V drugi polčas smo stopili odločno, v vratih je Burića zamenjal Klemen Ferlin, ki je predstavo Benjamina iz prvega polčasa le nadaljeval in v drugem polčasu zbral sedem obramb. V 37. minuti je Staš Skube dosegel svoj prvi gol na današnjem dvoboju in s tem so ose znova vodile z razliko +10 (16:26). V 42. minuti je sodnik zapiskal prvo sedemmetrovko na tekmi, ki je pripadla Slovanu, ki se kljub uspešni izvedbi Marušiča ni mogel več nevarno približati Gorenju (18:28). Do 48. minute je sledilo izmenjavanje golov na obeh straneh in se z golom Roka Golčarja nadaljevalo v zanesljivo vodstvo naših z 20:31. Danes so na parketu v dvorani Kardeljevo svoje minute dobile prav vse ose in se skoraj vse vpisale tudi na listo strelcev. V golu je Klemna Ferlina zamenjal mladi Rok Zaponšek, ki je v 53. minuti dosegel svojo prvo obrambo danes (do konca tekme je zbral tri). Z 4. golom Roka Golčarja je bil rezultat, tri minute pred koncem, 22:40 v visoko korist naših os. Po pričakovanjih so naši fantje zasluženo zmagali s končnim rezultatom 24:41 in odšli domov z novima dvema točkama.

Najboljši strelec naše ekipe je bil tokrat Senjamin Burić, ki je sedemkrat zatresel naprotnikovo mrežo. Prav toliko golov pa je na nasprotni strani doegel posojeni igralec Gorenja pri Slovanu Tine Marušič.

Anže Ratajec: ''Vsak tekmovalni premor ti poruši ta ritem tekem. Nekateri igralci so bili v reprezentanci, ostali pa smo normalno trenirali. Zaradi premora se je na začetku videlo, da smo malce iz ritma, a smo na koncu stvari postavili na svoje mesto in zmaga niti enkrat tekom dvoboja ni bila vprašljiva. Sedaj nas čaka precej težkih tekem, ki jih je potrebno zmagati.''

Gregor Cvijič: ''Zmagali smo, a igra ni bila takšna kot smo želeli oziroma na takšnem nivoju kot smo že igrali. A je po takšnem tekmovalnem premoru tudi takšna tekma prišla prav. Vrnili smo se v tekmovalni ritem in zdaj gremo s polno paro naprej.''

1.NLB Leasing liga, 10. krog
RD Slovan : RK Gorenje Velenje 21:41 (13:22)
Ljubljana, Dvorana Kodeljevo, 100 gledalcev, sodnika Brecelj Bojan in Palačkovič Mirko
Slovan: Nunčič (1 obramba), Selaković (5 obramb), Škorc (2 obrambi); Prevolni 3k, Kikanovič, Marinček 1, Avsec, Marušič 7, Marojevič, Krivic 2, Topolovec 3, Grojzdek 2, Plannc 4, Charrier, Demšar, Corel 2
Gorenje: Zaponšek (3 obrambe), Burić (12 obramb), Ferlin (7 obramb); Božović 3, Cehte 5, Medved 6, S. Burić 7, Skube 2, Golčar 4, Šoštarić 5, Kleč 2, Gams 3, Ratajec 3, Nosan 1, Bečiri
Sedemmetrovke: Slovan 1 (1); Gorenje 0 (0)
Izključitve: Slovan 0 min; Gorenje 4 min

Naslednji dvoboj naših os bo že čez nekaj dni, saj jih v sredo, 18.11.2015, ob 19.00 doma v Rdeči dvorani čaka tekma z RK Jeruzalem Ormož.