Ob polnih tribunah do pete zaporedne zmage

3. 10. 2015

Prvi so na derbiju kroga 1. NLB Leasing lige s sredine igrišča, v nabito polni Rdeči dvorani, krenili gostje, a so naši v obrambi poskrbeli, da vodilnega gola s strani Maribora ni bilo. S hitrim protinapadom je nato za prvi gol na tekmi poskrbel Mario Šoštarič. Ko je v 5. minuti Ferlin ''v žep pospravil'' še svojo drugo obrambo, smo z golom Skubeta povedli z 3:1. Le minuto kasneje so Mariborčani, z dvema zaporednima goloma, izenačili na 3:3. Sledile so minute, kjer smo vodli z rahlo prednostjo gola ali dveh. V 21. minuti smo, tudi po zaslugi šeste obrambe Ferlina in z drugim golom Ratajca, prvič na tekmi povedli s štirimi  goli prednosti (13:9). V natančno 24. minuti pa je kapetan Niko Medved naše fante popeljal do vodstva s plus 5 (17:12). Prav s takšno razliko prednosti smo prvi polčas proti Mariboru tudi dobili (20:15) in zasluženo odšli na počitek.

V začetku drugega polčasa so naši zanesljivo držali prednost petih golov. Deset minut po začetku drugega polčasa je Medved naše fante popeljal do vodstva s plus 7 (25:18). Minuto kasneje je za navdušenje v polni Rdeči dvorani z dvema zaporednima obrambama (od tega ena sedemmetrovka) poskrbel Benjamin Burić. Mariborčani so se nam, s petimi zaporednimi goli,  sicer približali na minus 3, a so se naši fantje ob odlični podpori navijačev s polnih tribun zopet zbrali, prestavili v višjo prestavo in osem minut pred koncem ponovno povečali vodstvo na plus 5 (30:25). Prednost smo vse do konca zanesljivo držali in s končnim rezultatom 31:27, dosegli že peto zaporedno zmago.

S sedmimi goli je naziv najboljšega strelca tekme danes osvojil naš Staš Skube. Pohvaliti velja tudi oba naša vratarja (Benjamin Burić in Klemen Ferlin), ki sta skupaj zbrala kar 20 obramb.

Trener Gregor Cvijič je po tekmi povedal: ''Zadovoljen sem z rezultatom, pričakovali smo namreč težko tekmo, kar se je tudi pokazalo. Na koncu smo zmagali, borbenost je bila danes na visokem nivoju in samo to je ključ do uspeha ter vodilo za naprej. Še vedno trdim, da ima Maribor izredno dobro ekipo in bo letos povzročal preglavice tako nam, kot tudi Celju. Njihov čas bo še prišel, mi pa vemo kaj moramo delati za naprej.''

Po tekmi smo dobili tudi komentar najboljšega strelca, Staša Skubeta:''Zelo sem vesel, da se je dvorana napolnila, za kar je bil res že čas. S tekmo smo lahko zadovoljni, sam sem sicer manj zadovoljen z drugim polčasom, saj smo zadeli samo 11 golov, kar je zagotovo premalo. Vseeno smo s prvim polčasom naredili dovolj veliko razliko in nas je bilo tako v drugi polovici tekme težko ujet. Vesel sem, da smo zmagali in da smo pred tistim pravim derbijem s Celjem odigrali eno težko tekmo. Veselim se novega derbija, ki nas čaka v sredo, saj se bosta pomerili najboljši ekipi v državi.''

1.NLB Leasing liga, 5. krog
RK Gorenje Velenje : RK Maribor Branik 31:27 (20:15)
Velenje, Rdeča dvorana, 1.000 gledalcev, Sodnika: Leskovec David in Kavalar Brstin
Gorenje: B. Burić (7 obramb), Ferlin (14 obramb); Božovič, Cehte 3, Medved 4, S. Burić 4, Ovniček 2, Szyba, Skube 7, Golčar 1, Šoštarič 6, Kleč, Gams, Ratajec 2, Nosan 1, Bečiri 1
Maribor: Mijuškovič (8 obramb), Čudič, Kastelic; Cingesar 7, Žmavc, Kaleb 4, Jamnik 1, Poklar 1, Hrastnik  Fidel 2, Špende 6, Verdinek, Brajovič 3, Čagalj, Štumpfl, Miškovič 3
Sedemmetrovke: Gorenje 2 (2) ; Maribor 4 (5)
Izključitve: Gorenje 4 min; Maribor 8 min

Posebno zahvalo bi danes radi namenili našim zvestim navijačem, tako Šaleškim graščakom, kot tudi vsem ostalim, ki so nam danes s tribun pomagali do zmage nad Mariborom.

Že čez nekaj dni, natančneje v sredo ob 20.00, bomo lahko spremljali nov rokometni spopad, saj odhajamo na gostovanje v Celje, kjer nas čaka nov derbi z RK Celje Pivovarna Laško.
Tudi tokrat vabimo vse črno-rumene navijače, da nas pridejo podpret in da skupaj premagamo Celjane.