Mlajše selekcije zabeležile eno zmago

5. 10. 2015

Prav vse kategorije naših mlajših osic, z izjemo Mlajših dečkov B (tekma je bila odpovedana), so ta vikend v Rdeči dvorani gostile ekipe Slovenj Gradca, Ormoža in Velike Nedelje. Tokrat smo zabeležili štiri poraze in eno zmago.

MLAJŠI DEČKI A

RK Gorenje Velenje : RK Slovenj Gradec 2011      18:26 (8:15)

RK Gorenje Velenje: Turinski, Pandol, Bizjak 3, Hojnik, Škrobot, Rednjak, Juršič, Cvijetinović 2, Kamenicki 3, Bandalo 2, Stropnik, Kuster, Mlivić 2, Karijašević, Petrović, Zulić 6

Izključitve: 6min

7-metrovke: 2/2

RK Slovenj Gradec 2011: Smolnikar, Kašnik 3, Majcen 3, Kranjc Potočnik3, Soršak 4, Ravnikar 4, Kranjc D3, Saleznik 6

Izključitve: 2min

7-metrovke: 5/6

Trener: Saša Mijatović

Naše mlade osice so odigrale prvo tekmo. Tekma je bila izenačena do rezultata 8:8, nato so fantje popustili, zbranost v napadu je padla, v obrambi pa ni bilo dovolj velike borbenosti. Gostje so naredili delni rezultat 9:0 in do konca tekme zadržali prednost.

STAREJŠI DEČKI B

RK Gorenje Velenje : RK Jeruzalem Ormož        22:26 (10:11)

RK Gorenje Velenje: Zulič 5, Mrkonjič 4, Hudovernik 4, Šmigoc 3, Koren 3, Šeliga 2, Flis 1, Jovanovič, Lah, Verboten, Kopušar, Kamenicki, Hojnik

Izključitve: RK Gorenje Velenje 12 min, RK Jeruzalem Ormož 4 min

7-metrovke : RK Gorenje Velenje 0/2, RK Jeruzalem Ormož 5/6

Trener: Aleš Dolinšek

Četrta tekma, četrto gostovanje. Tokrat drugič v Rdeči dvorani. Smo namreč edina velenjska ekipa, ki že drugo sezono nima treningov v tej dvorani. Po nekaj minutah, so Ormožani hitro povedli z 1:5. Njihov vratar je v tem času zbral že 6 obramb. Po začetni nezbranosti, so osice začele loviti goste in do polčasa so jih skoraj ujele. V drugem polčasu sta se ekipi izmenjavali v vodstvu do rezultata 17:17, nato pa je sledil ponoven padec v napadu. Gostujoči vratar je na koncu zbral 18 obramb, domača dva skupaj le 7.

STAREJŠI DEČKI A

RK Gorenje Velenje : RK Velika Nedelja Carrera opt.  20:14 (8:5)

RK Gorenje Velenje: Bizjak 2, Oblak, Štefl 2, Radivojevič, Pongrac, Ring 4, Avbreht 1, Hojnik 9, Brunšek, Kurtaj, Mazaj 2

7-metrovke: 4/4

Izključitve: 8 min

Trener: Robi Lainšček

Starejši dečki A so v četrtem krogu na domačem igrišču gostili vrstnike iz Velike Nedelje. Mlade osice so tekmo v prvem polčasu igrale dobro, bile so agresivne v obrambi in gostom dovolile le pet zadetkov. Same pa so si v napadu pripravile kar nekaj lepih priložnosti. Vendar pa pri strelih niso bile zbrane in so na odmor odšle le s tremi zadetki prednosti 8:5. Tudi v drugem polčasu so osice ohranile nivo igre v obrambi na visokem nivoju in niso dovolile gostom, da bi se približal. V napadu so odigrale dokaj dobro in razliko do konca tekme povišale na plus šest (20:14).

KADETI

RK Gorenje Velenje : RK Jeruzalem Ormož        27:28 (16:13)

RK Gorenje Velenje: Grudnik Tilen 1 obr., Jukić Andrej 1 obr., Glasenčnik Blaž 4 obr.; Tratnik Matija 1, Zupanič Žiga, Drobež Jernej 6, Grobelnik Tilen 8, Podpečan Leon, Tajnik Domen 2, Podpečan Luka, Iršič Matic 6, Čretnik Sebastjan 4, Jeromel Enej, Krušnik Grega, Špiljak Žiga, Komar Nino

Trener: Klemen Luzar

Tekmo proti aktualnim kadetskim podprvakom smo odlično začeli in z disciplinirano igro ves čas ohranjali prednost dveh oz. treh zadetkov.  Potek drugega polčasa je bil podoben prvemu, vendar so se nam gostje iz Ormoža v zadnjih minutah približali in 15 sekund pred koncem tekme zadeli za zmago.

MLADINCI

RK Gorenje Velenje: RK Slovenj Gradec 2011            19:21 (9:9)

RK Slovenj Gradec 2011: Sešel, Syla, Sedovnik, Štalekar, Lončar, Grešovnik v vratih, Veršovnik, Bulovič 1, Pavlič 1, Banfro J. 2, Yankovskyy 2, Bricman 3, Banfro F. 4, Orter 4, Dujmovič 4

Izključitve: 14 minut

7-metrovke: 2/4

RK Gorenje Velenje: Bungič (7 obramb) in Turinski (4 obrambe), Šiljeg, Jagodič, Aubreht, Špende, Krabonja S., Svečko, Šilc 1, Pajt 1, Tomič D. 1, Frankovič 2, Tajnik 3, Tomič I. 3, Krabonja N. 4, Mazej 4

7-metrovke: 3/5

Trener: Ivan Simonovič

Mladinska ekipa Gorenja je začela novo sezono s porazom na domačem igrišču. Slovenjgradčani so bili boljši za dva zadetka in zasluženo slavili zmago v gosteh. V prvih 30. minutah je bila igra izenačena, rezultat poravnan. Vratarja sta bila zelo uspešna, obrambe pa močne z veliko prekrškov. Tako so imele Osice na parketu že v prvem delu igre kar 10 minut igralca manj. Kljub temu so na odmor fantje odšli poravnani. Drugi del igre je prinesel nekoliko več napetosti. Borbenost se je dvignila pri obeh ekipah, oboji so si želeli zmage na tekmi. V 36. minuti so Osice odigrale dobro obrambo, nasprotniku je pretil odvzem žoge zaradi pasivne igre, nato pa je, popolnoma po nepotrebnem, mladi Šiljeg naredil grob prekršek na Dujmoviču in bil izključen. Takrat so Korošci naredili serijo 3:0 in prvič vodili za 4. Osicam je uspelo uloviti prednost pri 15:16, vendar so se vsakokrat v odločilnih trenutkih zmedli, storili korake ali prekršek v napadu in enostavno nikakor niso našli načina za preobrat. Časa je bilo vse manj, zadetkov v mreži nasprotnika pa prav tako ni bilo. Poraz z dvema zadetkoma je rezultat tistega, kar so fantje počeli v igri: 2 zgrešeni sedemmetrovki, 13 tehničnih napak in preveč zgrešenih strelov.

Prihodnji vikend bo tekmovalni vikend za veliko naših mlajših selekcij. Na sporedu je samo ena domača tekma, in sicer tekma mladincev, kjer se bosta pomerila Gorenje in Šmartno. Mlajši dečki A in B gostujejo v Celju, starejši dečki A in kadeti pa gostujejo v Gorišnici.