Kljub izvrstnemu Buriću, Celje danes boljše

7. 10. 2015

Po več kot mesecu dni je za naše rokometaše ponovno napočil derbi z RK Celje Pivovarna Laško. Tokrat smo se pomerili v gosteh, in sicer v dvorani Zlatorog. Podobno kot na sobotnem derbiju z Mariborom, so tudi tokrat prvi iz sredine igrišča krenili naši nasprotniki. Že v prvi minuti je naš vratar Benjamin Burić pokazal, da je danes v odlični formi in kar dvakrat je obranil strel Celjanov. Naši so svoj prvi napad žal zapravili in tako so Celjani prvi na tekmi povedli. Skube se z rahlim vodstvom nasprotnikov ni strinjal in takoj v naslednjem napadu že izenačil rezultat na 1:1. V 6. minuti smo z golom Michala Szybe prvič na tekmi povedli tudi mi. Nato smo, s tretjo obrambo Burića, preprečili še eno izenačenje ter z golom Šoštariča povedli s plus 2 (1:3). Danes je v naših vratih resnično blestel Benjamin Burić, ki je v 12. minuti z ubranjeno sedemmetrovko na svojo listo dodal že 5. obrambo in tako osam pomagal do vodstva s 4:6. Kot se za derbi spodobi, so sledile izredno napete minute z našim rahlim vodstvom. Celjani so nas pri rezultatu 8:8 ujeli in minuto kasneje prvič na tekmi tudi povedli. Mario Šoštarič je že v naslednjem napadu izenačil na 9:9 in nato v zadnjih sekundah prvega polčasa postavil vmesni rezultat 10:11.

V začetnih minutah drugega dela derbija so Celjani z dvema zaporednima goloma ponovno povedli, a smo z golom Ratajca, kljub igri z igralcem manj, uspeli izenačiti. Sledile so izredno izenačene minute, kjer smo se s Celjani izmenjavali v vodstvu. V naših vratih je še naprej blestel naš Burić, ki je do 45. minute zbral že 17 obramb. A tudi to žal ni bilo dovolj, saj so Celjani s tremi zaporednimi goli povedli z 20:17. S hitrim golom smo se jim sicer približali na minus dva, a so naši storili preveč tehničnih napak in nasprotniki so nam devet minut pred koncem pobegnili na minus 6 (24:18). Z nekaj odličnimi obrambami smo rezultat sicer znižali na minus 3 (26:23), a so bili Celjani v končnici boljši. Končni rezultat tekme je bil 28:24 v korist Celjanov.

Kljub današnjemu porazu si naše ose, z Benjaminom Burićem na čelu, zaslužijo pohvale za borbenost na parketu. RK Celje Pivovarna Laško je bil tudi tokrat žal močnejši nasprotnik, mi pa jim obljubljamo še bolj napeto revanšo v Velenju!

Niko Medved: ''Seveda ne moremo biti zadovoljni. Če se vrnem najprej na prvi polčas, smo imeli, kljub našim 10. tehničnim napakam, tekmo še na naši strani. V drugem polčasu so se Celjani odlepili in nismo jih uspeli več ujeti. Naša najslabša stvar danes so bile tehnične napake in igra v napadu, kjer smo samo v prvem polčasu izgubili 10 žog. Kot pozitivno stvar, ki smo jo danes pokazali na parketu, pa lahko izpostavim našo borbenost v obrambi in žar v igri, predvsem v prvem polčasu.''

Gregor Cvijič: ''Razlog za današnji poraz so predvsem tehnične napake, ki smo jih danes naredili absolutno preveč (19). Imeli smo dobro obrambo, vendar smo v napadu prevečkrat zgrešili in prejeli preveč lahkih golov. Nismo zaključili takrat ko bi morali in na koncu smo ''razbranili'' njihove golmane in se s tem razpadli. Konec koncev, nič za to. Mi moramo pogledati na naše slabosti in popraviti te napake, ki smo jih delali danes in na naslednjih tekmah narediti vse, da bomo te napake popravili. Seveda pa gremo z vsako tekmo samo višje in višje. Na koncu ni še nič izgubljeno in za nas šteje vsak rezultat. Prvenstvo se bo dobivalo tudi na manjših tekmah in ne samo na večjih, kot je bila ta danes.''

Benjamin Burić: ''Danes je odločilo predvsem to, da niso bili vsi člani ekipe skoncentrirani vseh 60 minut tekme. Rokomet se ne igra 40 minut, kot smo to danes odigrali mi. Še vedno moramo veliko trenirati, da bomo lahko dosegli Celje. Oni so danes pokazali, kako se bori za svoj klub. Mi zadnjih 20 minut tega žal nismo pokazali in to naredi to razliko med prvaki in podprvaki  v državi.''

1. NLB Leasing liga, 6. krog
RK Celje Pivovarna Laško : RK Gorenje Velenje 28:24 (10:11)
Celje, Dvorana Zlatotorg, 2.000 gledalcev, Sodnika Žitnik Boštjan in Smolko Mitja
Celje: Lesjak (4 obrambe), Gajič (5 obramb); Blagotinšek 1, Ivić 1, Barbarskas 3, Janc 5, Razgor 3, Marguč 2, Poteko, Kodrin 1, Fižuleto, Patrianova 3, Dobelšek 1, Mlakar 4, Žvižej 4
Velenje: B. Burič (18 obramb), Ferlin (1 obramb); Božovič, Cehte 5, Medved 2, S. Burić 3, Ovniček, Syzba 4, Skube 5, Golčar, Šoštarič 4, Kleč, Gams, Ratajec 1, Nosan, Bećiri
Sedemmetrovke: Celje 2 (5) ; Gorenje 0 (0)
Izključitve: Celje 10 min; Gorenje 8 min