Brez poraza v Rdeči dvorani, tokrat padlo Trebnje

17. 10. 2015
Naši rokometaši so danes odigrali tretjo domačo tekmo v svoji Rdeči dvorani, tokrat je bil naš nasprotnik RK Trimo Trebnje.

Prvi so s sredine igrišča krenili gostujoči igralci, a jim je namero po prvem vodstvu na tekmi preprečil nekdanji igralec Trebnjega - Klemen Ferlin. S hitrim protinapadom je nato naše fante do prvega vodstva popeljal, še en nekdanji igralec Trebnjega, Staš Skube.  Naše ose so v naslednjih minutah hitro pokazale, kdo bo danes gospodar v Rdeči dvorani, saj so v 8. minuti že vodile s 6:3. V teh minutah sta blestela Ferlin (5 obramb) in Skube (4 goli) in tako je vodstvo os v 10. minuti znašalo že 8:4. Prednost varovancev našega trenerja Gregorja Cvijiča je, z dobro igro v obrambi in hitrimi protinapadi, v naslednjih minutah le še naraščala (12:6). Zanesljivo vodstvo so fantje do konca prvega polčasa še povečali in tako sta ekipi na odmor odšli z delnim rezultatom 23:13 našo korist.

Drugi polčas je, s svojim 700. golom v dresu Gorenja, odprl hitri Rok Golčar in tako naše ose popeljal do vodstva s 24:13. Naši fantje so še naprej odlično igrali v obrambi in z zanesljivimi goli v 40. minuti prednost povečali na kar petnajst golov razlike (30:15). Pet minut pred koncem so fantje prvič na tekmi povedli že s kar dvajsetimi zadetki prednosti (40:20) in prav s takšno razliko prednosti smo tekmo ob koncu tudi dobili (42:22).

V našem dresu so se danes med strelce vpisali prav vsi igralci, največ golov med njimi pa sta dosegla Niko Medved in Mario Šoštarič, vsak po 5.
Goran Cvijič: ''Po dolgem času smo igrali doma, po desetih dneh smo odigrali tekmo. Z nami je naporen teden oz. 10 dni, držali smo se dogovora, prejeli smo 22 zadetkov, v drugem polčasu v obrambi samo 9. Odigrali smo po svojih željah in smo zadovoljni.''

Rok Golčar: ''Danes bi rekel da smo igrali maksimalno, da smo se dobro pripravili na ekipo iz Trebnjega, to se lahko vidi tudi na rezultatu. Napad je stekel, dosegli smo več kot 40 golov in jih prejeli samo 20. Zelo smo zadovoljni.''

1. NLB Leasing liga, 7. krog
RK Gorenje Velenje
 : RK Trimo Trebnje 42:22 (23:13)
Velenje, Rdeča dvorana, 800 gledalcev
Sodnika: Klančar Robert in Košir Silvo
Velenje: Burić (7 obramb), Ferlin (9 obramb); Božovič 3, Cehte 2, Medved 5, S. Burič 2, Ovniček 3, Szyba 3, Skube 4, Golčar 2, Šoštarić 5. Kleč 3, Gams 1, Ratajec 3, Nosan 1, Dujmović 4
Trebnje: Brana (5 obramb), Urbič (1 obramba), Vencelj (1 obrambaa); Potrebuješ, Djurdjević 4, Florjančič 3, Vencelj, Skol, Kotar, Sušin 6, Željko 2, Udović 2, Sašek, Pernovšek, M.Grandovec, T. Grandovec 3, Mikec
Sedemmetrovke: Gorenje 3 (4) Trebnje 3 (7)
Izključitve: Gorenje 8 min; Trebnje 0 min

Naslednji dvoboj naših fantov bo že naslednjo soboto, in sicer nas čaka gostovanje pri sosedih iz Slovenj Gradca. Tekma bo v soboto 24. oktobra ob 19.00.