Show menu

Na koroško-šaleškem derbiju do sedme zmage

24. 10. 2015
V polni dvorani v Slovenj Gradcu smo odigrali tekmo 8. kroga 1. NLB Leasing lige proti domači ekipi RK Slovenj Gradec 2011. Začetek koroško-šaleškega dvoboja je hitro pripadel naši ekipi, saj smo po 6. minutah igre že vodili s plus 4 (1:5). Ponovno je bil v naši vratih razpoložen, kdo drug kot, Benjamin Burić, ki je takoj zbral 3 obrambe (prejel samo 1 gol). Kot se za tradicionalni derbi spodobi, smo videli izredno agresivno obrambo na obeh straneh, a so bili naši še naprej uspešnejši in tako 10 minut pred koncem vodili s 6:13. Do konca prvih tridesetih minut smo prednosti dodali še en gol in tako na odmor odšli z rezultatom 12:20.

Začetek drugega polčasa je bil povsem podoben prvemu. Naš hitri delni izid (2:7) je pomenil povečanje vodstva na kar plus 13 (14:27), kjer pa je bil tokrat pomemben vratar Klemen Ferlin (zaustavil kar 5 žog v prvih 8. minutah). Prednost je bila v teh trenutkih dovolj velika, da so priložnost dobili tudi ostali igralci. Nadigrali so nasprotnika in prednost so še naprej pridno držali, svoj delež je z obrambami dodal še Rok Zaponšek in ob koncu tekme je semafor kazal 24:39 v našo korist. 
Najboljši strelci so bili v naši ekipi tokrat trije, in sicer so po petkrat zadeli Niko MedvedMario Šoštarič in Rok Ovniček. Slednji je bil po koncu tekme izbran tudi za najboljšega igralca naše ekipe.

Gregor Cvijić: ''Danes smo odigrali korektno tekmo, čeprav smo v drugem polčasu precej popustili. Predvsem na koncu se nismo držali dogovorov, a fantom čestitam za zmago. Določene stvari moramo še popraviti, a odnos je bil danes pravi in na tem moramo delati še naprej.'' 
Senjamin Burić: ''Zadovoljen sem z današnjo tekmo. Pokazali smo karakter in odlično obrambo proti, na lestvici slabši, nasprotni ekipi. S hitrimi protinapadi smo dosegali lahke gole in na koncu zmagali z dvomestno razliko. Obenem so danes priložnost dobili vsi igralci in zadovoljni smo z zmago.''

1. NLB Leasing liga, 8. krog 
RK Slovenj Gradec 2011 : RK Gorenje Velenje 24:37 (12:20) 
Slovenj Gradec, ŠD Slovenj Gradec, 700 gledalcev
Sodnika: Backović Ozren in Lah Bojan 
Slovenj Gradec: Kašnik (5 obramb), Humek, Soldo (4 obrambe); Zbičajnik 1, Banfro, Doberšek 2, Levc V. 5, Levc G., Hartman 1, Voršič 3, Kobold 2, Krevs, Poklič 2, Podstenšek 2, Bulovič, Malus 6
Velenje: Burić (8 obramb), Ferlin (7 obramb), Zaponšek (3 obrambe); Božovič 2, Cehte 4, Medved 5, S. Burič 4, Ovniček 5, Szyba 2, Skube 1, Golčar 4, Šoštarić 5, Gams 3, Ratajec 2, Nosan 1, Dujmović 1
Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 3 (5), Gorenje 3 (5) 
Izključitve: Slovenj Gradec 8 min; Gorenje 12 min

Naslednjo tekmo bodo naše ose ponovno odigrale doma, in sicer jih zadnjo oktobrsko soboto čaka v Rdeči dvorani dvoboj proti RD Koper 2013Tekma bo 31. oktobra ob 19.00.

Prijavi se na e-novice

Prijavi se