Ose v Rdeči dvorani ostajajo neporažene

31. 10. 2015
Zadnji oktobrski vikend je bil v velenjski Rdeči dvorani na sporedu dvoboj drugo in četrto uvrščene ekipe 1. NLB Leasing lige. Pred prvim sodnikovim žvižgom smo se danes tudi uradno poslovili od Marka Dujmovića in mu zaželeli veliko uspehov na njegovi nadaljni poti. Svoj prvi napad so v, ponovno polni Rdeči dvorani, imeli domači igralci Velenja, ki so ga tudi izkoristili. Prvi gol, in s tem svoj 500. v dresu Gorenja, je danes dosegel Staš Skube. Varovanci trenerja Gregorja Cvijiča so proti hitu letošnjega začetnega dela prvenstva, Kopru, pričeli odlično in po sedmih minutah že povedli s petimi zadetki prednosti (6:1). Mladi Primorci so bili v teh minutah v napadu nemočni, kar so Velenjčani s hitrimi protinapadi izkoriščali in v 15. minuti povedli z osmimi zadetki prednosti (12:4). Velenjske ose so bile ob bučni podpori s tribun več kot motivirane in prednost le še povečevale ter na odmor odšle s prednostjo desetih golov (20:10).

Tudi začetek drugega polčasa je minil v prevladi os, saj so prednost že po petih minutah igre povečale na dvanajst zadetkov razlike (23:11). Koprčani so nato prednost sicer znižali na minus 10, a so velenjski igralci ponovno pritisnili na plin in deset minut pred koncem prvič na tekmi povedli s kar 13. zadetki prednosti (30:17). S takšno gol razliko se je dvoboj tudi končal, in sicer z rezultatom 35:22.

Najboljši strelec na tekmi je bil tokrat velenjski igralec Senjamin Burić, ki je zadel osemkrat. Pri gostih pa sta štirikrat zadela Adam Bratković in Aleks Vlah.
Gregor Cvijić: ''Danes smo tekmo vzeli maksimalno zavzeto, skoncentrirano in posledica tega je tudi končni rezultat. Ekipa Kopra je zelo zahtevna ekipa, ima dva izkušena igralca ter obenem tudi mlade, hitre in dobre igralce. Morali smo se precej potruditi, da smo tekmo s takšno razliko tudi pripeljali do konca.''
Janez Gams: ''Prikazali smo eno res dobro tekmo, z maksimalnim pristopom. To so si navijači, ki so nas prišli podpret v Rdečo dvorano, danes tudi zaslužili. Koper se je izkazal kot trdoživ, borben nasprotnik, a smo z borbeno in pravo igro zasluženo zmagali.''

1. NLB Leasing liga, 9. krog
RK Gorenje Velenje : RD Koper 2013 35:22 (20:10
Velenje, Rdeča dvorana, 1.000 gledalcev Sodnika: Košir Silvo in Nahtigal Uroš
Velenje: B. Burić (8 obramb), Ferlin (9 obramb), Zaponšek (4 obrambe); Božović 1, Cehte 4, Medved 3, S. Burić 8, Ovniček 2, Skube 4, Golčar 5, Kleč, Gams 4, Ratajec, Nosan 3, Dujmović, Bečiri 1
Koper: Ponikvar (5 obramb), Vran (4 obrambe); Dolenc, Grzentič 2, Vlah 4, Krečić 2. Matijaševič 1, Gašperšič, Moljk, Gorela 2, Zugan 2, Rapotec 2, Smolnik 1, Sokolič 1, Marič 1, Bratković 4
Sedemmetrovke: Velenje 2 (2); Koper 1 (3)
Izključitve: Velenje 6 min; Koper 10 min

Naslednji vikend bodo naše ose imele počitek, nato pa se bodo 13. novembra (19.00) podale na gostovanje v Ljubljano k ekipi RD Slovan.