Prvo domačo tekmo začinili z veliko zmago

18. 9. 2015

Po dveh gostujočih tekmah so naše ose vendarle dočakale tudi prvo domačo tekmo. Prvi so danes s sredine igrišča sicer krenili gostje, a jim je prvo priložnost za gol že takoj na začetku preprečil naš vratar Klemen Ferlin. Naši fantje so že v uvodnih minutah stvari vzeli v svoje roke in hitro povedli s 5:2. Prednost so odlično stopnjevali in v 15. minuti smo proti Izolanom vodili z že 8:4.  Naše ose so bile danes res razpoložene, saj smo deset minut kasneje, s tretjim golom našega kapetana Nika Medveda, povedli že z osmimi goli prednosti (13:5). Piko na i prvega polčasa naše prve domače tekme smo, z golom Ovnička 20 sekund pred koncem, dodali z vodstvom s plus 10 (16:6).

Drugi polčas sta, s hitro izvedenim cepelinom in akcijo za gledalce, odprla Šoštarič in Skube ter tako povečala prednost na plus 11 (17:6). Svoje minute je danes odlično izkoristil tudi Rok Zaponšek, ki je v prvih treh minutah drugega polčasa obranil kar dve sedemmetrovki (skupaj 3). Vodstvo naših fantov je tako še naprej ostajalo z dvomestno razliko (22:10) in videlo se je, da so bile naše ose željne zmage. Še naprej smo igrali odločno, svoje je poleg ostalih prispeval Zaponšek (8 obramb do 45. minute) in v 47. minuti je naša prednost znašala že plus 15 (26:11). V zaključku tekme smo veliko gol razliko ne samo obdržali, ampak dodali še en gol prednosti ter na koncu zmagali z končnim rezultatom 34:18.

Tokrat so bili v naši vrsti kar trije najboljši strelci, in sicer Niko MedvedMario Šoštarič ter Rok Golčar. Vsi so zadeli po pet golov.

Miloš Božovič: ''Tekmo smo otvorili kot je treba, tok tekme in rezultata sta bila ves čas v našo korist. Igro smo imeli nepretrgoma v svojih rokah, v nobenem trenutku v igri ni bilo kritičnih padcev, tako da smo s tega vidika izjemno zadovoljni. Nasprotnika smo vzeli resno, kar se je videlo tudi na rezultatu. Sam sem zadovoljen tako s skupinskim, kot tudi s svojim individualnim nastopom. Menim, da je to pravi način, na katerega bi morali igrati vse tekme do konca sezone.''

Niko Medved: ''Mislim da smo šli v tekmo angažirano in maksimalno, kot smo se tudi dogovorili. Odraz tega je tudi končen rezultat, ki je bil sicer na koncu z njihove strani vseeno malce previsok. To je predvsem posledica tega, da smo na začetku drugega polčasa prelahko dobili tri, štiri gole. Vseeno menim, da smo z igro lahko zadovoljni, saj smo takoj na začetku pokazali, da je to naš teren in da gremo definitivno na novi dve točki. Z vzdušjem v dvorani smo bili zadovoljni, videlo se je da je prišlo kar nekaj več ljudi kot prejšnja leta. Ob tej priložnosti bi se tudi vsem obiskovalcem lepo zahvalil in jih seveda znova pozval, da se še bolj številčno udeležijo naše tekme z Mariborom, ki nas čaka 3.10.2015 v Rdeči dvorani.''

1. NLB Leasing liga, tretji krog
RK Gorenje Velenje
 : RD Istrabenz Plini Izola 34:18 (16:6)
Velenje, Rdeča dvorana, 400 gledalcev, Sodnika Štern Miran in Ocvirk Drago
RK Gorenje: B. Burič, Ferlin (8 obramb), Zaponšek (10 obramb); Božović 4, Cehte 1, Medved 5, S. Burić 2, Ovniček 3, Szyba, Skube 3, Golčar 5, Šoštarić 5, Kleč 3, Ratajec 1, Nosan 1, Bečiri
RD Izola: Gregorič (3 obrambe), Kmetič (1 obramba), Vončina (3 obrambe); Jurič 2, Čolić, Gjerek 2, Božič 1, Zorič-Stepančič 2, Žgavec, Čosič 1, Kecman 1, Gomezelj 2, Velkavrh 5, Konig 2, Matijaševič, Madžarevič
Sedemmetrovke: Gorenje 1 (1); Izola 2 (6)
Izključitve: Gorenje 8 min; Izola 8 min

Po prvi domači tekmi nas naslednji vikend že čaka novo gostovanje, in sicer v soboto 26.09.2015, ko nas v Dobovi čaka dvoboj z novinci v letošnji sezoni - MRD Dobova. Dvoboj bo na sporedu ob 19.00. Lepo vabljeni vsi navijači in podporniki črno-rumenih os!