V Dobovi ose zanesljivo do četrte zaporedne zmage

26. 9. 2015

V športni dvorani v Dobovi so naši fantje odigrali že četrti krog nove sezone 1. NLB Leasing lige in zanesljivo zmagali  z rezultatom 20:33.

Fantje so takoj na začetku, z vodstvom 1:6, pokazali, da danes dvomov o naši novi zmagi ne bi smelo biti. Prednost štirih do petih golov smo držali večino prvega polčasa. Ob zaključku, po zaslugi našega vratarja Burića (skupaj je zbral 11 obramb), pa smo polčas dobili s šestimi zadetki prednosti (9:15).

V drugem polčasu je vratarja Burića v vratih zamenjal Ferlin in v začetku ohranil njegovo formo. Naša prednost se je v naslednjih minutah le še višala in tako smo po štirih desetinah tekme že vodili z 10:19. Z odlično obrambo in hitrimi protinapadi smo tudi danes poskrbeli, da smo še drugič v letošnji sezoni slavili z dvomestno razliko (20:33).

Tokrat je v naši vrsti najbolj blestel Senjamin Burić, ki je zadel sedemkrat, le en gol manj pa je dosegel izvrstni Rok Golčar.

Trener Gregor Cvijić je po koncu tekme komentiral: ''Borili smo se, gradili rezultat praktično celo tekmo, ampak smo imeli v igri nekaj preveč tehničnih napak, predvsem v napadih. Posledica tega je tudi prejetih dvajset golov, ki bi jih moglo biti manj. Ampak kot vedno, gremo iz tekme v tekmo zagnano naprej.''

Danes izjemen Benjamin Burić pa je po tekmi povedal: ''Danes smo super odigrali tekmo, vsak je prispeval svoj delež. To kar je trener od nas zahteval, smo tudi izvedli – dobra obramba, hitri pol protinapadi. Še vedno je seveda nekaj manevrskega prostora za izboljšave, ki jih bomo pilili naslednji teden. Čakata nas dve izjemno pomembni tekmi, najprej proti Mariboru in kmalu za tem tudi proti Celju. Na obe tekmi se maksimalno pripravljamo in mislim, da je bila tekma danes odlična uvertura  za naslednja dva derbija.''

Nejc Cehte je tekmo označil za dobro odigrano: ''Na začetku smo tekmo odigrali točno tako kot smo se dogovorili, zatem smo sicer malce padli v igri v obrambi. Vseeno smo z zmago zelo zadovoljni, pohvalil pa bi predvsem tudi naše zveste in glasne navijače in jih vse pozval, da se v čim večjem številu zberejo na derbiju z Mariborom naslednjo soboto v Rdeči dvorani.''

1. NLB Leasing liga, četrti krog
MRD Dobova : RK Gorenje Velenje 20:33 (9:15)
Dobova, Športna dvorana, 500 gledalcev
Sodnika: Pajič Tomislav in Colner Dejan
Dobova: Baznik, Blaževič, Supančič; Vojin, Miklavčič, Zafran, Rožman, Humek, Toporišič, Kučič, Koprivc, Mlakar, Hotko
Gorenje: B. Burić (11 obramb), Ferlin (5 obramb); Božović, Cehte 2, Medved 3, S. Burić 7, Ovniček, Szyba 4, Skube 4, Golčar 6, Šoštarič 2, Gams 2, Ratajec, Nosan, Dujmovič, Bećiri
Sedemmetrovke: Dobova 6 (10); Gorenje  4 (5)
Izključitve: Dobova 6 min; Gorenje 14 min

Naše fante sedaj čaka teden dni priprav na novo tekmo – derbi proti RK Maribor Branik. Dvoboj bo odigran v soboto 3.10.2015 ob 19.00 v naši domači Rdeči dvorani. Tokrat ste še posebej vabljeni vsi domači navijači, da skupaj napolnimo Rdečo dvorano in spodbujamo naše ose do zmage!