V zadnjih minutah izgubili boj za Super pokal

29. 8. 2015

S tekmo Super pokala se je pričela tudi prva uradna tekma naših os v sezoni 2015/16. Čeprav so naši začeli s prvim napadom na tekmi, se le-ta žal ni izšel. Celjani so povedli z 2:0, a so naši z golom Szybe hitro znižali na 2:1. Naše ose so imele na tokratnem gostovanju bučno podporo s tribun s strani Šaleških Graščakov, a so Celjani žal že vodili s plus 4 (7:3). Naši fantje se niso dali in z dvema zaporednima goloma so znižali rezultat na 7:5. Naša igra nikakor ni stekla in tako so Celjani povedli s petimi zadetki prednosti (13:8). Vsekakor velja pohvaliti našega vratarja Benjamina Burića, ki je v prvem polčasu uspel zbrati kar 10 obramb. Polčas Super pokala Slovenije se je končal v korist naših sosedov (15:11).

V drugem polčasu so se ose na parket vrnile polne naboja in motivacije. Celjanom smo se ponovno približali na 16:14 in vztrajno poskušali znižati oziroma izenačiti rezultat. V 44. minuti je našim uspelo znižati rezultat na zgolj gol zaostanka in tako je semafor kazal rezultat 21:20. Zatem smo imeli sicer dve priložnosti za izenačenje, a nam žal ni uspelo. Sledila je zelo izenačena tekma in devet minut pred koncem tudi prvo izenačenje na današnjem spopadu (23:23). Le minuto kasneje smo, z golom Cehteta, prvič na tekmi povedli z rezultatom 23:24. V zadnje tri minute smo stopili z golom prednosti, a so Celjani odgovorili z golom in izenačili na 27:27. Naš Staš Skube je s sedemmetrovko sicer imel priložnost ponovno povesti, a je bil vratar Lesjak tokrat uspešnejši. V zadnji minuti in pol so Celjani dosegli še dva gola in tako zmagali ter osvojili Super pokal.

Niko Medved: ''Prvi polčas smo šli v tekmo z ročno zavoro. Celjani so si priigrali prednost, ki jo je bilo zelo težko loviti proti ekipi kot je Celje. V drugem polčasu smo pokazali boljšo predstavo, boljše smo zaigrali v obrambi. Tekmo smo v bistvu že imeli nastavljeno, ampak nam je nekako zmanjkal mogoče tudi kanček sreče. Na koncu čestitam Celjanom in gremo s polno paro v novo sezono.''

Gregor Cvijič: ''Razlog za zmago Celjanov vidim predvsem v prvem polčasu, ko smo igrali preslabo oziroma smo razbranili Gajića in bilo je preveč tehničnih napak. Drugi polčas smo sicer odigrali dobro, ampak na koncu žal nismo mogli končati. Zgrešili smo strel, naredili dve tehnični napaki in lahko bi zaključili že prej. Vseeno mislim, da je drugi polčas pokazatelj, da se ekipa ne sme nikoli predati. Danes smo se borili, smo se vrnili, določene stvari še manjkajo, jih bomo pa vsekakor popravili do naslednje tekme.''